Podrivači

Evo i ja pre neki dan kupio 1 dobar za trgovinu.
2qdmn90.jpg
2rqg1tu.jpg
 
Ovo je namešteno za prednju hidrauliku i mora da ima točkove radi odredjivanja dubine rada jer malo koja prednja hidraulika ima regulaciju "vuče" i regulaciju "položaja".
 
Pre neki dan bio do kolege i na podrivaču MBV sa 5 radnih tela ,polomio radno telo,sigurnosni sraf i matica se nisu ni makli.Za dan su mu doneli drugo
 
Moze li neko da mi preporuci podrivac za Mtz 1025 od 105 ks, koliko radnih tela bi bilo dobro da radi na 50cm dubine u zemljistu srednje tezine.
 
Izmedju 40 i 50 cm i video sam mozda gresim da li je bolje sa onako malo zakosenim telima ili pravim, verovatno se pisalo ali ne mogu da nadjem.
 
Kako se ore sa podrivačem baš me zanima?
Gospodin je napisao da bi dobro bilo da radi na 50 cm!!

ja nisam ni reko da gospodin treba da ore sa podrivacem nego sam ga pitao na koju dubinu ore posto ako ore na 27/28 cm (naveo sam dubinu samo kao primer) onda nema potrebe da podriva na 50 cm jer tu manje vise nista nece uraditi... kolko ja znam podrivac treba da sa svojom kandzom (koja se inace nalazi na dnu radnog organ) razbija pluzni djon a neverujem da covek ore na 40 cm pa da mu je pluzni djon na 40-50 cm pa da treba tako duboko da podriva...
 
Niste dobro utvrdili gradivo pa zato još malo pročitajte gde treba da je "kandža" kako je vi zovete.
 
Koji je ovo podrivac ? Jel to original valjak ili je pravljen ? Izgleda kao Dondijev, ako netko pravi ovakve zanima me tko i gdje :)
 
Nazad
Vrh