Podrivači

Za malo više para MBV radi mnogo ozbiljnije podrivače nego što su Agromerkur.Moj savet je da u nekoj nižoj klasi prvo njih pogledaš.
 
i Tupanjac je poceo da pravi podrivace na fazon Dondija, juce sam bas prosao pored pa stoji jedan u dvoristu
 
Gaspardo 7 radnih organa

Ovaj njegov valjak mi se nikako ne sviđa, ima premala pera i to ne moze prerezat vece grude, kod Sogeme je isti kao u Dondija valjak. OLT Mighty je u šaraf isti kao Dondi, ima tijela položenija nego Vogel XS i XXS i zato je puno lakši za vuć, ako neko razmislja jel valja OLT ili ne, oni ne prave škart nit štede na ičemu, na velikim tanjuračama su im svi vijci 10.9. Al jedini problem je cijena :D
 
Evo slike novog MBV-a.Nazad nije imao ništa od dodatne opreme.Znači može valjak,tanjirača,ježevi....mada i ovako lepo radi.
2qu3tys.jpg

v7rwir.jpg
 
@diklofen

Jel mozes da okacis slike normalne velicine da se ne patimo dok gledamo to sto nas zanima? Da li znas mozda cenu tog podrivaca?

@NA

Institut vec X godina koristi taj Dante podrivac. Video sam kako su podrili letos strnjiku i odmah presli kebridz valjkom da razbiju grudve. Lepo izgleda to sto su radili.
 
Kolko ja vidim na slikama tog Dante podrivaca ,mislim da mu je max dubina rada oko 50 cm a mozda i manje, sto i nije bas puno...to sto je farba na gredi oguljenja jeste od zemlje ali takvi podrivaci sa tim radnim telima mnogo odizu zemljiste pa se zato i teze daje procena o dubini rada.
 
Taj MBV je vukao rus 130ks.Vuče ga oko 4-5km/h na kojoj god dubini hoćeš tj. može da ide.Cena za tako klot je oko 1500eura.
 
Nije puno para taj podrivac, jedino ako garantuju za ta njihova radna tela da nece pucati ili se kojim slucajem kriviti. Ne bojim se da ce ga i moj ridjan od 102 konja vuci, mozda ne na punoj dubini ali ce ga ipak vuci na meni dovoljnoj dubini rada. Hvala na informaciji!

@Arkadije

Dobro je nekad keru i muvu kad u'vati! Kod nas je dovoljno razbiti pluzni djon, e sad da li na 40,45 ili pak 50cm to je malo teze dokuciti bez odgovarajuce aparature. Video sam efekat realnog rada podrivaca na nekih 45cm i prilicno sam ubedjen da je to u nasem ataru dovoljno posto sam video i efekat tog podrivanja koje je vrseno prosle godine u jesen.
 
@cicimoric

Koji podrivac? MBV Dragon 5 radnih tela koji je slican tvom Dondiju ili onaj manji Viper 5 radnih tela sto je diklofen okacio? Danas smo se culi sa Blagojem iz MBV-a, trebao bi i kod nas da dodje Viper 5 radnih tela sa duplim cickasem na probu. Drugarov Rusvaj 1221.3 i moj Claas mu se raduju.. :)
 
Ne znam koji model ali cu napisati kada stigne. Do sada je burazer imao onaj njihov mali podrivac ( pise na njemu zmaj ) sto ima i clan Srdjan7 i sada su se trampili za onaj veci. Ne znam kako ce proci Claas sa njim ali kod nas ja ne bi smeo da ga zakacim na njega.
 
Jako je gadno ići podrivati po oranju.Nema dobar grip.Probao sam jednom i nikad više.Mnogo mi se bolje pokazalo da orem prethodno podriveno.Ja danas kačim za mog kineza agromerkur da uradim par katastrofa njiva pa ću slike okačiti večeras.
 
Nazad
Vrh