Podrivači

Najbolje da oni neznaju sta je sta, nego zeza raju, ako trazis gruber onda je gruber, ako trazis podrivac onda je podrivac, ako trazis oba onda je taj i jedno i drugo...
 
Da li moze da se javi neko ko je pravio (gledao rad) podrivac od jednobraznog pluga. Kakav mu je ucinak, dubina, potrebna snaga i sl...
 
Imas izvestaj od clana iz sombora.Ovde je predstavio svoj rad sa jednim takvim podrivacem...
 
Jel ima netko Dondi podrivač pa da izmjeri kut radnog tijela podrivača ? Dakle od okomice koliko je stupnjeva tijelo, čini mi se da on i OLT imaju najveće kutovi i da bi zato mogli biti najbolji za rad pa me zanima da usporedim sa V&N koji ima opet najmanji kut ali je i najviši zato.
 
Kod moga komšije jedan ali vbrijedan.
2yn1euh.jpg
 
Jeste, to je 1221, nije mu bilo lako. 3 radna tela su taman, 2 bi bilo malo. Radna dubina je bila izmedju 50 i 60 cm, radna brzina izmedju 3 i 4 km/h. kod ove brzine nije izbacivao velike grudve....tip zemlje je ritska crnica, obicno 3. kategorija(nadje se 4. i 5.).
 
I ja sam podrivao deo strnjišta pre 10tak dana, ni podrivač ni traktor nisu moji.Podrivač je isti kao što ga ima član chille, ali bez točkova( koji su očerupani) i sa 5 radnih tela. Traktor bi trebalo da ima 350 ks. Podrili smo oko 16,5kj , dubina oko 50tak cm. Potrošeno oko 180 litara eurodizela.Brzina podrivanja ovim traktorom oko 6km/h.Podrivač je baš masivan, ali traktor puca od snage u radu sa njime, mada je otpor u zemlji takav da se više puta dešavalo da se traktor počne zakopavati u mestu.









Ovde smo podrili njivu koju sam prethodno istanjirao.Dubina podrivanja se može oceniti po uglačanosti radnih tela.


Imam i par video snimaka u samom radu,ali nisam ovladao tehnikom njihovog postavljanja:sta:
 
Poslednja izmena:
nema potrebe. oznaka na valtra traktorima stoji napred, ispod levog fara koliko se secam. Uglavnom ima preko 200 ks.
 
Ovaj je tezi za vuc nego onaj od clana chille, tijela su ravna i otpori veci. Imao sam taj IMT do nedavno i to je pretesko za vuc, nakon njega je Dondi i slicni igracka z rad.
 
Znači to su IMT podrivači? Jako mi se dopadaju krilca na radnim telima od člana chille, ipak olabavljuju zemlju na vise nivoa.
 
Ovaj je tezi za vuc nego onaj od clana chille, tijela su ravna i otpori veci. Imao sam taj IMT do nedavno i to je pretesko za vuc, nakon njega je Dondi i slicni igracka z rad.
Slazem se,IMT ov podrivac je prilicno tezak za vuci.Imam ga sa jednim radnim telom.
 
Nazad
Vrh