Podrivači

Imaju oglas u poljoprivredniku.

razrivac Apler
-radna dubina 55cm
-klirens 75cm
510e

samo sto je radni organ kao kod @Kiraja
 
juce sam napravio predracun za gvozdjuriju koja mi treba za samogradnju podrivaca. Za tri radna tela mi treba 110 evra. Posto cu verovatno napraviti sa dva radne tela cena je za trecinu manja, s tim da imam vec gredu tj.nosac.
radno telo je komad gvozdja sa dimenzijama 80cm*15 cm* 2,5cm , dole na kraju cu izvariti kljun od 12-tice pod uglom od 10 stepeni. Za gredu ce biti vezano sa dva lima dimenzije 50cm * 1,2 cm* 13 cm, koji ce biti probuseni na dimenzije grede tako da ce se fino navuci na gredu i onda zavariti . Mislim da ce biti dobro
 
Evo malo i ja da se pohvalim sa mojim podrivacem
Alpler 9 radnih tela maksimalna dubina mu je do 65cm
mi smo radili na 40-50 cm ove jeseni posto nije moglo dublje
Ove godine smo radili samo gde ce nam biti kukuruz zasejan a za soju smo orali i po meni nije lose ispalo sad do kraja cemo videti,mada sve zavisi od godine ako je godina rodna onda da bacis seme po povrsini ono ce nici
photo0242.jpg


- - - - - - - - - -

 
Zna li neko da mi kaze,koliko prinos varira posle podrivanja.Da li je to 5% ili 20%.Ako je ispod 3% to ulaganje se ne isplati.
 
Evo jedan manji podrivac,Fergusonov, koristio sam sa Zetor 2511 traktorom,dosta davno.Dubina podrivanja 40-45 cm sa traktorom od 25KS.
adg8hs.jpg

Imam mogucnost da napravim jedan ovakav podrivac. Planiram da ga koristim u vocnjaku uz Tafe 42d za rad na dubini do 40cm. Prosto mi je neshvatljivo da je clan FL za ovaj na slici koristio traktor od 25KS!? Zemljiste mi je veoma tesko, tako da bih bio zadovoljan ako uspem da ga spustim na 40cm. Sta mislite da li je ovo izvodljivo s obzirom na snagu traktora i tesko zemljiste?
 
Evo konacno obecanih slika agropanonkinih podrivaca:

1 radno telo,bez tockova za odredjivanje dubine, i rotora. Cena 590 eura

54a9p5.jpg


zjwl90.jpg


3 radna tela, dubina isto do 60 cm, cena 1150 eu

33kugpc.jpg


2uj2feh.jpg


Isto 3 radna tela, ali dubina do 75 cm,i sa kuglom na svakom radnom telu, i cenom od 3150 (nisam siguran za ovo 50!)

33kxkds.jpg


10e2zur.jpg
 
Pa, i ja mislim da bih (cak i ja!) sa mojim skromnim varilackim sposobnostima uradio korektno. Treba 3 metra cevi za ram, i 2 metra jacih flahova za piramidu. Jos ako bih na otpadu nasao neke debelozide cevi, verovatno bi jedini trosak bio radni organ...
 
Nemoj me drzati za rec al mislim da je radni organ oko 190e.Ram je najbolji od sklapanja 2 U profila u kutiju,a valjak potrazi na otpadu.
 
Pfff, pa ja onda u preostalih 400 eura mogu da pravim ram od titanijuma.
A sto se tice valjka, nekako sam misljenja da za podrivac taj deo i nije tako presudan. Tj, za klasicno podrivanje strnista, za koje bih ga i nabavljao. Sto se tice upotrebe podrivaca umesto pluga, onda ok!
 
Za ovaj Apler-ov sa jednim radnim telom je navedeno da je potrebna snaga 60-80 KS za dubinu do 60cm. Sta mislite da li bi slabiji traktor, npr. Rakovica, mogla da radi sa njim bar na 40ak cm? P.S. Zemlja je veoma teska :( !
 
Za ovaj Apler-ov sa jednim radnim telom je navedeno da je potrebna snaga 60-80 KS za dubinu do 60cm. Sta mislite da li bi slabiji traktor, npr. Rakovica, mogla da radi sa njim bar na 40ak cm? P.S. Zemlja je veoma teska :( !

Mislim da bi sa jednim radnim telom mogla da vuče Rakovica 65.

Ja sam sa Rakovicom 65 vukao dva radna tela ali ne moze dublje od 35-40cm bez obzira sto zemlja nije preterano teška. Čak sam ispred kačio i IMT 542 da pomogne ali ni tad nije moglo dublje, samo je išlo brže(3 spora umesto 2 spora).
Čim se malo podubi traktori se odmah ukopaju.
 
Za ovaj Apler-ov sa jednim radnim telom je navedeno da je potrebna snaga 60-80 KS za dubinu do 60cm. Sta mislite da li bi slabiji traktor, npr. Rakovica, mogla da radi sa njim bar na 40ak cm? P.S. Zemlja je veoma teska :( !
Mislim da ne bi bio toliki problem da ga vuce, koliki bi bio problem da ga digne! MTZ 820 nosi Agromerkurov podrivac tek nekih 10ak cm iznad zemlje
 
Nazad
Vrh