Podrivači

Rakovica 65 na vrhu poluga može da digne nešto malo preko 50cm. Ako je radno telo pomereno unazad onda moze i više.
 
Ne znam sta bih ti rekao... U prospektu pise da je klirens podrivaca 78 cm. Tesko da rakovica to moze da zakaci. Ako se MTZ muci sa manjim podrivacem, msm da Rajka nema ovde sta da trazi!
 
Nije mi jasno. Moj prijatelj sa 'malim' vinogradarskim A. Carraro-om nosi Clemensov vibro podrivac sa 1 telom.
 
Može toplink da se skrati maksimalno u transportu, posebno ko ima hidraulični toplink, tako se dosta dobija na visini dizanja.
 
Zombie u pravu si , koliki je klirens na plugu 757 pa ga u transportu nosim nekih 25-30cm iznad zemlje.
 
Kod svakog traktora priključak bi se udaljio od zemlje sa skraćivanjem toplinka.
skracivanjem toplinga samo podizes zadnji deo radne masine,slazem se sa predhodnim komentarom da je malo problem kod Rusa i Agromekurovog podrivaca dosta nisko se nosi 10-tak cm iznad zemlje stalno gledam nazad da hidraulika ne popusti pa pocnem drumove da param
 
Kod podrivača, stvar i jeste u tome da se podigne zadnji dio radne mašine tj. radno tijelo podrivača. Skraćivanjem toplinka cijela konstrukcija podrivača rotira oko ose koja prolazi kroz kugle na polugama traktora. Rotacija je usmjerena na gore i time će se vrh radnog tijela podrivača udaljiti od zemlje pošto je ta tačka otprilike najudaljenija od ose rotacije a time će se najviše i pomjeriti nagore. Ako nije jasno, mogu i da nacrtam.
 
Jedan stran i jedan domaci...
imag0034.jpg

imag0035.jpg

imag0106.jpg
 
Nazad
Vrh