Podrivači

Pozdrav ...svima ....dubina je bila 60-70 cm ...skupo mi bilo jes ali posto u mom okruzenju skoro da i nema podrivaca zato je cena i veca ....posto ja hocu da verujem da je podrivanje pametno ,zato se i odlucih....

Da li je pametno da teskom tanjiracom 2 x potanjiram i da izbegnem oranje (prevrtanje gornjeg sloja) .... ili je pametnije da potrazim gruber pa snjim nastavim dalju obradu umesto pluga.... Sve ovo radim da bi mozda u decembru ili jan. ukoliko se dese uslovi da napravim bankove za jagodu ...? ako ne onda sejem soju ili neko zelenisno djubrivo....??? jos se nisam konacno odlucio....?
 
Da ti tvoj drugar u poverenju kaže da ovo:

dscf0265.jpg


....sa ovim podrivačem:

dscf0264.jpg


...je dubina između 40-45cm,pa još kad uzmemo u obzir da je u pitanju traktor od 130ks,i ta dubina je po mom skromnom mišljenju diskutabilna,ipak to treba vući
 
ako neko zna gde ima podrivac sa jednim ili dva radna tela, da se kupi, neka javi na pp. Imam na par njiva na ovratinama mesta gde voda lezi tj. ne vidi se voda ali traktor propada bez obzira na suvo vreme. Probao bih to podrivati par godina da omogucim vodi da ode u dublje slojeve.
 
juce sam bio u Agropanonci da vidim podrivace sa 1 i 2 radna tele. Robusno i kvalitetno izgledaju sa cenama od 600 tj 900 evra. Uz put sam stao u silbas da vidim podrivace sto tamo prodaju i vidim da ih ima sa 3 i vise radnih tela. Gazda kaze da ih je dosta prodao i da nema reklamacija i da su ljudi zadovoljni. Bez problema dostize 50-60 cm dubine. Obzirom na cenu to deluje kao ok kupovina. E sada me interesuje vase misljenje i iskustvo ako je neko imao priliku da radi sa tim podrivacima?
 
juce sam bio u Agropanonci da vidim podrivace sa 1 i 2 radna tele. Robusno i kvalitetno izgledaju sa cenama od 600 tj 900 evra. Uz put sam stao u silbas da vidim podrivace sto tamo prodaju i vidim da ih ima sa 3 i vise radnih tela. Gazda kaze da ih je dosta prodao i da nema reklamacija i da su ljudi zadovoljni. Bez problema dostize 50-60 cm dubine. Obzirom na cenu to deluje kao ok kupovina. E sada me interesuje vase misljenje i iskustvo ako je neko imao priliku da radi sa tim podrivacima?
neka slika,izgled,cena?koja firma ih radi?
 
da to ima i tih sa 33. strane, ali pored tih malih ima i ove vece . Slikacu ih uskoro da vidite...
 
juce sam bio u Agropanonci da vidim podrivace sa 1 i 2 radna tele. Robusno i kvalitetno izgledaju sa cenama od 600 tj 900 evra.
Imaju neki popust u januaru, tako da je cena 510 eura za podrivac sa 1 radnim telom. Klirens je 75 cm, tako da mislim da bi bez problema mogao da postigne 50-55 cm dubine (mozda i 60!?). Kugla se dodatno placa nekih 30 eura, mada mislim da nije neophodna. Ici cu u utorak u Ns, pa cu bas svratiti, interesuje me kako to izlgeda.
Imao sam neku ideju samogradnje, mada me sad ova cena od 500 eura koleba, posto mislim da ne mogu proci mnogo jeftinije...
 
Imaju neki popust u januaru, tako da je cena 510 eura za podrivac sa 1 radnim telom. Klirens je 75 cm, tako da mislim da bi bez problema mogao da postigne 50-55 cm dubine (mozda i 60!?). Kugla se dodatno placa nekih 30 eura, mada mislim da nije neophodna. Ici cu u utorak u Ns, pa cu bas svratiti, interesuje me kako to izlgeda.
Imao sam neku ideju samogradnje, mada me sad ova cena od 500 eura koleba, posto mislim da ne mogu proci mnogo jeftinije...

dali moze neka slika tog podrivaca sa dva radna tela?
 
Nazad
Vrh