Podrivači

Vala bas,neznam paori koje primenjuju?
Valjda katastarske.
 
Vule je došao pri kraju radova da prekontroliše.Posle kontrole



- - - - - - - - - -

Počeli da "bušimo" .Nakislo oko 20 cm a dole suvo_Ova parcela nije orana 10-ak godina .





 
Nesto se na rototoru nakupilo zemlje?Ja sad pravim jednom coveku cickas jez za grubera,isti ovakav,samo sto idu klinovi od drljace20x20,umesto ovde seceni lim 20mm.

Mora da su u paru da skidaju zemlju jedan sa drugog
3qazc9wdwctrsd6juvrm.jpg
 
http://www.agromerkur.com/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=59&lang=sr
Kakvi su ovi agromerkurovi podrivaci?? Ovde pise da podrivac pd 5 radnih tela moze da vuce traktor od 75-80 ks .da li je to moguce??
Pisalo se o ovome tamo na 17-18 stranici ali neki dan sam cuo iz prve ruke situaciju oko ovih podrivaca. Naime komsija mi je prosle godine uzeo neki njihov podrivac za 1700 evra, nisam siguran u broj radnih tela, iskrivio mu se jedan nosac a najvise se razocarao sto nije mogao da ide dublje od 35-40 a non stop ga je zabadao i vukao john deerom . I sam kaze da je to vise gruber nego podrivac...
 
Za te Agromerkurove lepo i piše da su za dubinu rada do 40cm.Ako tako piše toga se treba i pridržavati i to očekivati.To da se krivi je relativna stvar u zavisnosti ko ga vuče,gde ga vuče,koliko brzo ga vuče i koliko duboko ga vuče(i uslovi zemljišta).Isto tako piše za koju konjsku snagu je taj podrivač napravljen.Pa stoga ga nema smisla ni kačiti za grdosije od traktora.Njegova cena od 1500evra agromerkur,1220evra zmaj sve sama govori.Ko ima para za JD neka lepo odvoji i 6-8000evra i kupi pravi podrivač pa neka proba da ga pokrivi.
 
Drugar je kupio OLT-ov podrivac 5 radnih tela(kacio sam na prethodnim strana slike),original DONDI,uff al radi izuva,skalamerija ziva,mislim da ima preko 1500kg,vuce ga sa JD 7810.Nista nije orao,presao sa njim pa natero tanjirace.
 
Nazad
Vrh