Podrivači

Pa da pete nedaju dublje , a vrh vuče , rezultat je otpor , al možda je i dobro uskladjeno . Ništa sutra odma u njivu da nam javiš kako ide :haha:
 
kolega mindjušar ako budes upregao neki od dvesta konja da ga vuce bice mu tesko i ne samo sto ce mu biti tesko nego mu je mnogo visoko kacenje ( gornje ) za topling, kada ga zakacis ima da podigne mozda do 10 santimetara od zemlje najvise to si trebao da uradis pre farbanja :kisa: ali koliko vidim vredan si ti sredices ti to:ppozdrav:
 
Odma sam reko da je previsok , radije da nekako produžiš kačenje za poluge još niže , pa postaviš još jedno ispod "transportno" kačenje onda će moći.
 
uopste kacenje je visoko i gornje i donje uzmi naspram nekog traktora metar i izmeri kada podigne poluge od poda do gornje tacke gde se kaci(oka poluge da tako kazem ) pa ces videti jel visoko i koliko je visoko i naspram toga molzes da se orijentises:ppozdrav: ja rodjak smo na nasem koji je isti takav skinuli glave i nosili ih na razbusivanje na veliku stubnu busilicu u neku privatnu firmu (stub na kojem se krece ima preko f 200 mm) i razbusili paralelno sa rupama i dobili smo da mu je radna dubina 80 cm sto ,po meni i nema potrebe za dublje i to je max. tako da nismo prepravljali kacenje , nadam se da sam ti dao jednu ideju a ti kolega kako hoces i kao ti smatras da ti je najbolje tako i radi :ppozdrav:
 
Moj Dondi je visok 80 cm. Zadnje felne su na NH 42" hidraulicne poluge skroz skupljene i nosi podrivac na nekih 10 - 15 cm od zemlje. Na letnjem putu gde ima neravnina desava se da malo grebe zemlju. Ovako sa slike kako izgleda Mindjusarov podrivac mislim da moj traktor ne bi mogao da ga nosi zbog visine
 
ja sa agrotronom od 150 ks zavijem poluge do kraja i dignem ga 5-10cm max od zemlje
 
Nazad
Vrh