Podrivači

Bice oni buducnost ako nam se zalome susne godine. Valja vlagu cuvati.
 
Nije baš serijska proizvodnja , navalio komšija da i njemu uradimo .Pošto je većinu varova na ovom podrivaču radio mlađi kiraj ,molim iskusnije varioce da daju neku ocenu kvaliteta varova.






 
Ne da je zavareno nego samo tako. I mnogi bi se mogli sakriti sa svojim varovima sa diplomama Dr. Mr.
 
Stigla cena za onaj podrivač,2500eura po komadu,ako je neko zainteresovan ima jedan na prodaju
Inače pravljeni su '80ih godina i masovno se izvozili,mahom u Rusiju,sve dok nisu počeli ratovi devedesetih,tako da je to čelik iz doba Tita,pravljeni su u Pobedi dok je Bog hodao po zemlji i Pobeda imala cca 30.000radnika
 
Poslednja izmena:
Moze da se zeni!


Jel vam je onaj maskirni,master mind?

:)))
I po meni može da se ženi,manje bi se šetao po Novom Bečeju.:osmeh:
Maskirani je jedan od braća,kojima se pravi podrivač.On je tu da pomogne pri pomeranju.Onaj sa crnom kapom je "nadgledao" kako mladji kiraj vari pa je završio u bolnici ,nonstop "plače" .

---------- Poruka napisana u 07:41 ---------- Prethodna poruka je at 07:40 ----------

 
Evo još par slika
Picture001-5.jpg
[/IMG]
Picture013-2.jpg
[/IMG]
Picture012-3.jpg
[/IMG]
 
Je..eš radionicu bez erotike
Kad budem uzeo traktor na koji ću moći-smeti zakačiti ovu igračku,onda ću razmišljati o kuglama za krtičnu drenažu,a dotle mogu kačiti samo na zadnju ruku na 3 kaiša i da iznesem pod šupu i da sredim i druga dva
 
Moćni su . Ta krtična (mal ne reko trtična) , navodno ima efekta u ledini , u oranici se svejedno zaspe . treba tu razmišljati i o visini , tj nekom prekopčavanju u transprtni položaj , jako su visoki konda?

BTW , kako je tu riješen osigurač?
 
Zar ne mislite da se ovaj podrivac lakse vuce od Minđušarovog zbog napadnog ugla radnih tela?

[video=youtube_share;wzSYGC858hg]http://youtu.be/wzSYGC858hg[/video]

---------- Poruka napisana u 23:03 ---------- Prethodna poruka je at 23:02 ----------

Nije bitno podrivati na 100cm, nego je bitno da se probije pl,đon
 
A nije ni rešenje ići na 40-45cm kao ovaj sa dutrom,kad sam ja poneke njive za repu onomad orao na 40-42cm
Mislim da na traktor adekvatan (oko 200ks) nije problem što je kačenje visoko
 
Ja mislim tako , nekako ko da su kod mindjušara mnogo oboreni vrhovi dole ,il mi se tako čini.
Doduše ovaj madjar loše radi , plitko i iskakuje mu nekako.Treba odredjena dubina što kaže mindjušar.
 
To nije problem pomeriti vhove nagore,ali mislim da nije potrebno,jer iza imaju organi pete,koje nedaju dublje ako se na toplingu namesti ugao da na zadatoj dubini osloni podrivač na te pete
Momo,kakav osigurač,pa tu su najslabije tačke 3 tačke kačenja,nož je 30mm sa gore 330mm,a dole 180mm,i sve je doosta predimenzionisano od materijala kad je Bog hod'o po zemlji,teško tu šta može pući,ili da se iskrivi,eventualno bolcne od kačenja u 3tačke
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh