Podrivači

ja sam ponudu za takav imao za 650 eura sa 5 TELA...nisam ga uzeo jer nemam cim da vucem.a cena od 3000 je za sve podrivace na slici ???
 
@dalibor79
koliko vidim sa slike da je Vaš podrivač potpuno isti kao sto hoće da kupi clan Mindjušar, najviše me interesuje cena koliko je Vaš plaćen jer ovu cenu sto je Mindjušar spominjao (3000eu) mi se cini puno.
moj je isti takav ja i rodjak smo ga kupili za 700 eura e sada ti sto su nam ga prodali niisu imali veze sa poljoprivredom koja je realna cena za isti prosudite sami obicna gvozdjusina neznam sta da kazem mislim nije neki sklop
 
Stvar je ponude i potražnje.
Ako ima kupaca cena ide gore i obratno.
To što je neko kupio nekad nešto povoljno ili tako ispalo ne znači da svi treba da plate tu malu cenu.
Ah da kupio sam berač zmaj dvoredni ispravan cena 250 eura,radio i pre 10 godina ostavljen i nikad više nije kačen.
Inače dobio sam ponudu od jednog bravara iz vršca da mi uradi ram za podrivač sličan kao što je član Kiraj napravio .
Materijal 6 mm jel nismo našli 10 mm.Tj našli smo u Moldaviji 100x100x10 ali treba čekati 6-12 meseci. Cena samo materijala 32000 din. Za ruke ništa (prijatelj) ali kaže da ga ne bi radio nikome ispod 200 eura (oko 70% od materijala) znači cc 500 eura + 5 radnih tela po 150 e= 1250 eura pa prosudite sami šta je skupo a šta jeftino.
 
Nekako mi se čini da taj podrivač ima "grešku" ,sad dal namjernu ili ne? Sam vrh radnog tijela mi nikako nije pod logičnim uglom ,možda se zato i vuče teško.Zar nebi trebalo da se završava pod daleko tupljim uglom? Neznam ,samo kažem.
 
Stvar je ponude i potražnje.
Ako ima kupaca cena ide gore i obratno.
To što je neko kupio nekad nešto povoljno ili tako ispalo ne znači da svi treba da plate tu malu cenu.
Ah da kupio sam berač zmaj dvoredni ispravan cena 250 eura,radio i pre 10 godina ostavljen i nikad više nije kačen.
Inače dobio sam ponudu od jednog bravara iz vršca da mi uradi ram za podrivač sličan kao što je član Kiraj napravio .
Materijal 6 mm jel nismo našli 10 mm.Tj našli smo u Moldaviji 100x100x10 ali treba čekati 6-12 meseci. Cena samo materijala 32000 din. Za ruke ništa (prijatelj) ali kaže da ga ne bi radio nikome ispod 200 eura (oko 70% od materijala) znači cc 500 eura + 5 radnih tela po 150 e= 1250 eura pa prosudite sami šta je skupo a šta jeftino.

Nemoj da radiš sa cijevima debljine zida od 6mm. To je preslabo, računao sam kada je Kiraj pravi svoj i 6mm je na samoj granici što znači da bi se u težim (neoptimalnim) uslovima ram gotovo sigurno iskrivio.
 
Videće majstor da ubacuje cev u cev ili da zavarivanjem dva L profila dobijemo željenu debljinu.
Najveći problem je što je našao cevi ali su u Moldaviji na lageru i treba čekati 6-12 meseci da stignu.Kako nam je objasnio Moldavac može se desiti da bude i za 3 dana ali je dao sebi rok.
A cena paprena ,koštalo bi 3X više nego kod nas kad bi gledali na kilo.Tako da je ta varijanta otpala .
Majstor kaže ako ga iskrivim časti me nov.
Volim entuzijaziste:osmeh:
 
Pazi, ako bi ram bio jako ukrućen, dakle da je sav izdijeljen na trougaone sekcije, da je svaki spoj ojačan trouglovima i pločama preko varova, da ima dosta poprečnih ukruta tako da su ojačanja što bliže mjestu gdje se nalazi montirano radno tijelo, čak i 6mm bi moglo dosta sigurno da odradi posao. Problem je u kvalitetu materijala, ja sam provjeravao ram na savijanje i uvijanje na krajnjim sekcijama, gdje je konstrukcija najslabija, probao sam sa običnim čelicima negarantovanog sastava (a time i mehaničkih osobina) i 6mm je jednostavno na samoj granici - nema nikakve sigurnosti. Jasno je da se svaka konstrukcija, mašina ili priključak mora konstruisati sa nekim stepenom sigurnosti. Primjer je lift, gdje se stepen sigurnosti računa i preko 10, znači ako treba jedna sajla (čelično uže) onda se stavlja i po 10, čak i više sajli. Isto je i kod podrivača, konstrukcija mora da se pravi da bude bar 2 puta jača nego što pokaže proračun iz tog razloga što je svaki proračun djelimično netačan (jer nikad ne znamo osobine materijala sa 100% tačnosti) a nikad ne možemo da predvidimo ni osobine zemljišta, tu potom treba dodati i kkav je traktor u pitanju pa čak i kakve su navike vozača - ako je sklon cimanju i ima tešku nogu na gasu i kvačilu svaka konstrukcija može da se pokida. Kiraju sam savjetovao da nikako ne ide na manje od 10mm debljine zida cijevi jer konstrukcija tako oko 2 puta jača nego što je u idealnom slučaju potrebno. Srećom, on je našao odličan materijal debljina 10mm i sasvim sigurno veoma kvalitetnog sastava, što se najbolje može zaključiti po tome što je bio jako težak za bušenje (sjetite se slike gdje su bušili rupe za kačanje i Kirajevog komentara kako ih je to mnogo napatilo).

Ako ćeš ići na 6mm gledaj da maksimalno ukrutiš konstrukciju i da je ojačaš gdje god može a da ne smeta. Mašinu praviš sebi a ne da je prodaš nekome pa ti se ne isplati štediti na ramu pošto to može gadno da se obije o glavu.
 
Danas sam vozio komšiju do Agrol Temerin,kupio je 4 radna tela za podrivač .Pre izvesnog vremana smo u otpadu naišli na cevi ,iste kao na mom podrivaču. Pošto su cevi kraće jedna greda se mora nastaviti.Cevi su isečene i spremne za varenje ,čeka se bolje vreme.
 
da kolega zombie ali vidi se ia da je tu zemlja neka kao polu pesak(barem tako deluje) neverujem da bi kod mene u kraju mogao da se pomeri iz mesta
 
Juče poslepodne ,rad na komšijinom podrivaču.Nije isti kao moj ali je sličan.






 
Nazad
Vrh