Podrivači

Au, za tu dubinu bi trebao neki solidan traktor od 300KS, nekako mi ova tijela djeluju kao da bi imala veliki otpor tokom rada. Vidio sam na YT da ovakve podrivače (gotovo iste sa tri tijela) vuku sa CAT Challenger i po zvuku bi se reklo da im nije lako. Ta radna dubina je baš PRAVO podrivanje, nema šta.
 
Na njega može samo na ruku za džambo vreće,u 3tačke,al' preko kaiševa,al da se prepravi kačenje,smeo bi da se kladim da bi ga vukao do 50cm
 
Minđušar kod nas ima jedan sličan podrivač kao tvoj (možda malo manji) sa tri radna tela i vuku ga sa klasom atlesom 946 (280ks) i na dubini od 80-85cm ga ukopo ni makac.
 
jedan se prodaje moraju da se isplate ova dva. svaka ti cast za snlazljivost:ppozdrav: dobar je to podrivac burazer i ja imamo isti takav, ali 3000 evra mnogo je pa i da ga je porshe pravio ::novac::
pre par meseci mozda 5-6 bio je jedan na rumskom vasaru prodavao slican podrivac (sto se tice i konstrukcije i radne dubine nista losiji od ovog) trazio je 1800 evra a kda pogledamo koliko se koristi od cega je sklopljen(nema nikakvih prenosa, sklopova itd.nije neka komplikovana masina) i to je po meni realno mnogo.mada svako ima svoju racunicu.pozdrav svim kolegama:ppozdrav:
 
kolega vidi se i iz proslog mog posta da nema trunke necega loseg samo hocu da kzem da su mnogo skupi i da si mogao proci mnogo jeftinije:ppozdrav: sklop podrivaca kojeg sam gledao na vasaru u rumi nista nije mrsaviji (u istom su gabaritu)od tvog i mog podrivaca a cenjen je bio 1800 evra ,kao sto rekoh svi mi imamo neku svoju matematiku.ma da smo mi zivi i zdravi bic podrivaca:ppozdrav: svako dobro svim kolegama
 
Kolege forumaši zanima me vaše mišljenje, koji tip radnog tela je bolji? Da li ovaj pod uglom od 90 stepeni kako sam ga ja nazvao, koji proseca zemljište i mislim da pruža manji vučni otpor ili ovaj drugi tip,,kiflasti tip'' koji bolje meša zemljište ali i pruža veće otpore.
subsoiler.jpg

pfl4.jpg
 
ovaj na zadnjoj slici ima organe kao kirajov, samo sto ima duplo vise radnih organa, a nema duplo vecu sirinu. i ovaj tip tanjirace malo lepse stoi, nego sto je MBV vrsac stavio.
 
Nazad
Vrh