Podrivači

Jeste da izgledaju kao igracke ali verujem da prave skoro duplo bolji posao zbog valjka cickasa i krilaca na radnim organima koji zemlju jos izdizu.

Drugar je jesenas vukao na sojistu isti podrivac kao Palikin sa MF 8160 200ks na zemlji V i VI klasa i traktor je zdravo rikao na neki mozda 6-7km/h i na 50-ak cm dubine. Isti taj podrivac drugi drugar vuce sa Fendtom 926 Vario i on ga vuce malo lakse ali njega nisam video u radu vec cuo od drugara.
 
Podrivač člana "mindjušar" nije namenjen za podrivanje zemljišta u smislu zamene oranju ili razbijanja plužnog đona već za rešavanje problema sa površinskim vodama.
 
Ako nista, bitno je da se razbije pluzni djon a posle podrivanja ovakvim podrivacem moze da se predje gruberom na 25cm dubine i stvar je resena ali to je vec nesto drugo i nije za ovu temu.
 
Kolege forumaši zanima me vaše mišljenje, koji tip radnog tela je bolji? Da li ovaj pod uglom od 90 stepeni kako sam ga ja nazvao, koji proseca zemljište i mislim da pruža manji vučni otpor ili ovaj drugi tip,,kiflasti tip'' koji bolje meša zemljište ali i pruža veće otpore.
subsoiler.jpg

pfl4.jpg
Da li može neko da mi pomogne???
 
Radna tijela sa prve slike se vuku nešto lakše od ovih sa druge i obradjuju zemlju na sličan način na koji to rade gruberi tj. miješaju je, dok podrivač sa druge slike mnogo manje miješa zemlju i pogodniji za velike radne dubine.
 
Nazad
Vrh