Podrivači

Nešto slično sam viđao na otpadima a bilo je prikačeno nazad za guseničare.Posebno se prodavalo ali ne znam jel na kg ili kako.
 
Kod nas u PKB je to nekad vukao zglobni traktor,posto imaju bas "zanimljivu" zemlju,dero se kao magarac,dobra stvar ima one kugle pa odma pravi kanale ispod.
 
Na prodaju,ali dok se čuje tačna cena biće i kupljeno! To je pravljeno davno,pre 20god,to je ostalo na lageru,to su podrivači sa 3 organa,predviđeni za rad do 80cm,težina jednog takvog je 1400kg

Inače su nekorišteni i nepoderivi
 
Poslednja izmena:
1400kg i torpedo? nesto nestima ali ajde, a mislis da nema potrebe da mu se dograde tockovi za regulisanje dubine? a mozda bi posluzili i za transport, <br>nesto je tu sumljivo 20 godina a ima i na odpadima slicno, da nije malo jaka cena koju si napisao....
 
što se težine tiče,nositi bi ga sigurno mogao,i vući,ali možda do 40-50cm,naravno da treba nešto da ograniči dubinu

Nađi mi na otpadu takav,ja ću ku...c odeči,al da je isti pa na kile

će da se kupi nešto veće da ga vuče komotno,ne brini
 
I na otpadu ono što vredi je u tom rangu sa cenom. Nemoj misliti kad bih našao takav podrivač a ispravan ,ne krivljen...da bi bio manje od 2-2,5 eura po kg.
Ja pre neki dan u Sevojnu u jednom od otpada gledao dajca(TAM 4500 ili 5000) kad mi reče čovek cenu 4000+PDV da padnem na **greška pitam ga jel ovo otpad ili salon.
No doduše Tam je služio kao reportažno vozilo koje nikad nije bilo u funkciji.Kabina ko iz fabrike a 700 sati uglavnom nabijena kilometraža od parking do parking.
Ona kućica na šasiji ko bombona,ne treba ti ništa samo ubaciš krevet i možeš da živiš.
Pa onda razmisliš šta je realna cena!!
 
Pa recimo guseničar potpuno ispravan(izašao iz oranja i ugašen)sa prednjom gredom i trozupcem nazad prodat za 2000evra.Taj trozubac je skoro indentičan ovim podrivačima sa tri tela stim da nije imao kuglu.Kačenje tj. ceo trokut je kompletan samo da se kači na traktor.
Pošto znam da jedan naš član ovih dana pregovara za jedan guseničar sa svom tom opremom i cenom oko 2500Evra sami zaključite koliko onda može da košta samo taj zadnji podrivač.
 
Ja kažem pošto je prodat u potpuno ispravnom i radnom stanju sa kompletnom opremom.Član koji će ovih dana(možda) pazariti guseničara neka se tad sam javi i kaže za cene i opremu.

Da dodam da ne ispadne da lažem:taj guseničar i dan danas radi u JKP u Sečnju.Često ga viđam da radi na deponijama smeća.Čak su uslužno zadnjim trozupcem radili usluge podrivanja voćnjaka posle seče stabala.
 
Za vikend sam bio kod prijatelja na slavi u Lajkovcu.Na ulazu sa desne strane ima parking sa puno guseničara i tih podrivača.Ako ima nekog iz te okoline nek nam javi broj pa ćemo zvati.
 
za taj podrivac od 3 radna tela vam treba traktor od 200ks i uopste mu nece biti lako da ga vuce ali je dobra opcija sto se tela skidaju tako sa 2 radna tela moze i 150 ks i taj ima da se bori snjim :bravo::sjasi::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh