Podrivači

Ima više od 30 blizu 40 .Posle smo skratili topling kako bi prvi red išao dublje.Napomenuo bih da nije hteo da ga tera dublje ,ovo je nešto između ,niti podrivanje niti gruberisanje.
 
Čovek nikada ne vozi brzo,kaže da može i brže .Inače ovom brzinom i ore oko 6,5 km/čas.
 
Kad uđe na radnu dubinu skloniš zemlju koja je podignuta i meriš do ispod rama,pa oduzmeš od klirensa,to je kod kirajovog šuraka 30ak cm
 
Radni organi su slicni kao kod clana "kiraj", slika je sa sajma

1z2owog.jpg
 
Lijepo izgleda ali trebali su staviti jednu vezu od kačanja toplinka prema zadnjim čoškovima, mada mi ovo i ne djeluje da je namijenjeno nekim velikim dubinama. U pozadini se vidi neki pravi krvnički podrivač za vadjenje Kineza. Eno u pozadini i one lijepe Mahindre, 7030 čini mi se. Baš fino traktorče :osmeh:
 
@kiraj
Taj valjak,nista ne radi.Po ovom samo stetu pravi.
I koja je sada svrha,u blatu,podrivati?
Zar se to ne radi kad je suvlje?
 
Što se tiče podrivanja radi se po suvom .U ovom slučaju ,radi se o nekoj vrsti brze obrade zemljišta tj zamena oranju.

---------- Poruka napisana 05-01-12 u 14:22 ---------- Prethodna poruka je 03-01-12 at 08:58 ----------

Probao sam jedno radno telo od grubera da postavim na podrivač ali ne odgovata.Moramo tražiti drugačije organe kako bi iskoristili podrivač da bude i gruber.






 
Samo između tela podrivača i noža od grubera ubaciti odstojnik,a što se noža tiče imaš i šireg zahvata,pa možda bi bilo bolje
 
Nazad
Vrh