Podrivači

Agrol Temerin . 150 e po komadu.
Dok sam tražio radna tela naišao sam i na nekakva ispitivanja.Pošto ne razumem jezik ne znam tačno šta su zaključci .
http://ddr.nal.usda.gov/bitstream/10113/1725/1/IND43693169.pdf

Zaboravio sam da ti javim...

Pročitao sam ispitivanje, testirali su otpor (tj. potrebnu vučnu silu) za dvije vrste radnih tijela i na raznim dubinama. Radna tijela sa uglom (kao kod tebe) se nešto lakše vuku (nekih 10-tak posto) od onih sa ravnim tijelom i krivinom na vrhu (kao kod Unia podrivača na zadnjoj slici gore).
 
@kiraj
evo ti resenje valjka, 2 klipa koje regulise visinu tj. dubinu rada. i na cev navaris prstove i gotov rotor nemora se ni balansirati:haha:
Možda grešim ali verovatno će biti šina iza podrivača + tanjiranje .
I dalje gledam materijal i rešenje za neki valjak ali otom-potom.
 
Možda grešim ali verovatno će biti šina iza podrivača + tanjiranje .
I dalje gledam materijal i rešenje za neki valjak ali otom-potom.
Ovo preporučujem svima što Kiraj planira da radi posle letnjeg podrivanja obavezno zatvaranje zemljišta da se neprođe kao ja koji sad završava oranje zbog velikog isušenja zemljišta tj kašnjenja i nerada zatvaranja (u to vreme me strefila tragedija) pa sad ispaštam ali samo kašnjenjem a iskustva koje sam stekao su neprocenjiva jer dobro pamtim kako sam koju parcelu radio i kavo je sada oranje.
 
wgyopg.jpg

Mislim da se ovakvi novi prodaju u mađarskoj za 800 evra.Ako ništa bar da vidimo čega ima i kako ih rade.
 
Pre podne šurak probao njegov podrivač.Jutros je bilo malo mraza pa a kad je popustio dosta se lepilo.


 
Dubina je oko 40 ,valjak u ovako vlažnoj zemlji ne radi ništa.
 
Nazad
Vrh