Podrivači

Taj traktor ima 150 konja i na 7 radnih tijela mislim da neće ići baš prebrzo na 50 cm. Ako će vuć na zemlji kakva je na kirajevim slikama, mislim da nebi trebalo bit problema, ali i ja mislim da je greda malo slaba za 7 radnih tijela.
 
Ne znam , da li će mu olakšati ili otežati opterećenje na gredi, to što su radna tela na 38 cm.
 
@Antonio

Eto, a ja to bas pisao isto to gore, editovao sam post pa nisam vidio da si i ti pisao. 7 radnih tijela je u svakom slučaju mnogo za traktor, ubijedjen sam da će 2 skinuti i raditi sa 5 kao Kiraj (al će raditi kako treba, ako podrivač izdrži) a što se grede tiče, 4 radna tijela na drugoj su mnogo. Em je pravljena zavarivanjem (već sam objasnio da takav spoj nije posebno čvrst) em je malih dimenzija em nije ni ukrućena nešto posebno. Dvije srednje veze same po sebi ne mogu nositi mnogo jer je zavareni spoj opterećen na istezanje, radi se o čeonom spoju tako da na njih ne treba posebno računati. Krajnje veze su pravljene od flaha što samo po sebi nije loše ali je problem što na sebi imaju krivinu tako da u slučaju da greda počne da popušta i da se savija unazad flah joj neće moći pružiti podršku jer bi se on prvo počeo ispravljati i savijanje bi prestalo tek kada se on ispravi (kad nestane ona krivina na njemu). Gornje dijagonalne veze su, po mom mišljenju, nakaradno zavarene, vidi se da su dodavani neki parčići materijala sa strane kako bi se to ojačalo.
 
Da i ja mislim da bi sa 5 radnih tijela išao odlično na 45-50 cm.
 
Meni jedino nije jasna računica.
1 radni organ 150 eura x 7 kom 1050 eura
cc 200 kg gvožđa cc 300 eura
Elektrode,rad ,struja,farba... xxx eura
Gde je tu zarada?
 
Pa verovatno njih radni organi ne koštaju 150 evra(kupuju na više kom.).Radnici sedeli ili radili moraju se platiti pa je stoga bolje da rade.A gvožđe ko zna po kojoj ceni jer je i kvalitet ko zna.
 
Zaista, nešto se ne uklapa. Na materijalu se sigurno štedilo, vrlo vjerovatno je korišten materijal nabavljen na otpadu ili ko zna kako i kojeg kvaliteta. Za radna tijela ne znam, ima i tu jeftinijih i skupljih, Kiraj zna više o tome, on je dosta istraživao radna tijela kada je pravio svoj podrivač.

@Talianu

Kako napreduje projekat?
 
Radna tela su potpuno ista ,po kojoj ceni ih on nabavi ne znam .Ja sam ih platio 150 e sa pdv-om.
 
@Talianu

Kako napreduje projekat?
,odneo sam danas jednom majstoru u Suboticu na razmatranje i savet a moj majstor je na odmoru(praznici) pa kad to prođe startujemo.

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 22:22 ----------

No može ih on nabaviti u pola cene može imati tih 18% i koji procenat rabata. Opet mi nešto malo ,meni jedan majstor Varioc danas u Subotici rekao da se cena varenje kreće
oko 50-60% od vrednosti materijala,nekad je bilo 1:1 ali sada kako kaže svi osećaju besparicu.
Posle 10.1 idem kod mog majstora da vidim njegovo mišljenje pa da startujemo sa izradom.
Inače ovom prilikom da se zahvalim i članu Zombie 666 za izradu projektne dokumentacije i radioničkog crteža:ppozdrav:
 
neko je hteo da pravi podrivač od pluga
ako bolje pogledate videćete da je ovo bio plug

big-1287194_IMG_0014.JPG
 
Ja cu napraviti od dvobraznog pluga samo skratim (privucem) do prednje drugo pluzno telo.Nije to veliki posao ,samo pitanje je kako ce to da radiRus 82 trebalobi da moze
 
MTZ82 neće imati problema da vuče 2 radna tijela na nekoj pristojnoj dubini, samo moraš obratiti pažnju na to kako ćeš napraviti sječiva dole na radnim tijelima.

---------- Poruka napisana u 08:35 ---------- Prethodna poruka je at 08:34 ----------

,odneo sam danas jednom majstoru u Suboticu na razmatranje i savet a moj majstor je na odmoru(praznici) pa kad to prođe startujemo.

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 22:22 ----------

No može ih on nabaviti u pola cene može imati tih 18% i koji procenat rabata. Opet mi nešto malo ,meni jedan majstor Varioc danas u Subotici rekao da se cena varenje kreće
oko 50-60% od vrednosti materijala,nekad je bilo 1:1 ali sada kako kaže svi osećaju besparicu.
Posle 10.1 idem kod mog majstora da vidim njegovo mišljenje pa da startujemo sa izradom.
Inače ovom prilikom da se zahvalim i članu Zombie 666 za izradu projektne dokumentacije i radioničkog crteža:ppozdrav:

Nema na čemu :)
 
DSC01375Kopiraj.jpg
23jn87l.jpg
2hf05qc.jpg


Prelistao sam temu ali nisam nasao neko objasnjenje povodom odabira podrivaca. Nemislim na marku, br. radnih tela, snagu traktora vec na tip, koji, zasto, na kom zemljistu...
Imam svoje misljenje ali bi rado cuo Vase, mozda iskustvo...
 
Poslednja izmena:
Abro,sad sam se naljutio :osmeh:.Zašto nisi stvio sliku moje mašine u izbor radnih tela ?
 
@ abro ima na komsijskom sajtu (iz susedne zemlje) dosta objasnjeno o podrivacima, koliko se secam najlakse se vuku podrivaci sa parabolik radnim telima, tj sa blagom krivinom (takve imaju clanovi kiraj i danijela), dok se nesto teze vuku oni sa ravnom nogom i krivinom pri kraju (npr ovaj unijin sa zadnje slike)
 
Nazad
Vrh