Podrivači

Kojom to ideš brzinom kiraj?
Uglavnom 1brza A,obrtaji motora 1800. Jedan prohod sam išao 4 spora B.
Na nekim mestima nisam dobro sastavljao prohode ,tj išao sam u trag kuda je prošlo radno telo(ipak sam početnik u ovom poslu).Na kraju se to sve ispravilo.
Još jedno zapažanje,završio sam parcelu a ostalo mi je oko 70-80 cm ne obrađeno.Kad sam prošao tuda rama se vukla po zemlji a traktoru je bilo znatno lakše.
 
Cestitke za odradjen posao . Malko sam sam podcenio dubinu rada ovo ide i na 50 60 cm dubine ili gresim ?
 
Tanjiraca bi verovatno odradila posao ali posto sam ja radio kombinaciju prohod gruberom na 30cm pa onda malko plice u strnjici nije ostalo skoro nista napolju a verujem da bi i ovde u kukuruzistu bilo tako. Sad jos samo fali dupli rotor kao na Dondi podrivacu i resena stvar. :)
 
A sekirali ste čoveka jel će moći vući 5 tela.Mislim da mu paše samo tako,a o dubini neću ni da govorim:bravo:
 
Opet je dovoljno da razbije pluzni djon.
Možda ne razbija plužni đon (neznam na koji misliš) ali mi je, bar za ovu godinu od ogromne koristi.Juče je išao oko 50 cm pošto je lakša zemlja.Danas je razbijao grudve na parceli koju sa plugom ne bi mogao da odradim .Prošle godine smo se u ovoj parceli zaglavljivali sa kombajnom ,u proleće tanjirali i sejali suncokret.Danas to izgleda ovako.Dubina je na mestima varirala ali je zemlja "probušena"









 
Nazad
Vrh