Podrivači

Kiraj odma da stisneš ono providno dugmence:osmeh:.
P.S. Pošto ćeš prodati 2 organa ,da ja dokupim 1 pa da radimo ko ljudi.
 
Poučeni ovim mislim da će mnogi članovi krenuti u samogradnju.
Cena ako sam dobro pratio na času oko 1100 eura!
Jel planirate pozadi podrivača da montirate nešto (jež,rotor,tanjire...)?
Cena ,750 e radna tela ,16000 dinada otpadno gvožđe,1300 elektrode,2000- 2500 rezne ploče,farba (ne znam) ,rad ne računamo.Mislim da ćemo uraditi nešto iza podrivača ali još ne znamo šta ,najverovatnije neki jež.
Momo ,ako ne ide sa MF, imamo mi zamenu
 
Poučeni ovim mislim da će mnogi članovi krenuti u samogradnju. Cena ako sam dobro pratio na času oko 1100 eura! Jel planirate pozadi podrivača da montirate nešto (jež,rotor,tanjire...)?
Nemaju mnogi baš čime,a nemaju ni petlju (u gaćama),a dobra volja baš i nije dovoljna Ja eto i imam i čime za materijal nije problem,ali nikako da se opredelim za radni organ,a bez toga neću ni da počinjem konstrukciju,bio danas pričao sa jednim u bell-impex,da vide da mi nabave organe od LEMKEN LABRADOR,pa čekam povratne informacije,to je nešto najbliže onom što ja imam u glavi,a taj radni organ ide na 160x160,tako da ja još upijam informacije
 
Oho, 150 konja, njemu bi baš pasovalo da radi sa 5 tijela. Šta misliš, dal bi ja sa 65KS i prednjom vučom mogao vući bar jedno tijelo na neku pristojnu dubinu? Zemlja je "gadna" ispod 25-30cm.
 
Nemaju mnogi baš čime,a nemaju ni petlju (u gaćama),a dobra volja baš i nije dovoljna Ja eto i imam i čime za materijal nije problem,ali nikako da se opredelim za radni organ,a bez toga neću ni da počinjem konstrukciju,bio danas pričao sa jednim u bell-impex,da vide da mi nabave organe od LEMKEN LABRADOR,pa čekam povratne informacije,to je nešto najbliže onom što ja imam u glavi,a taj radni organ ide na 160x160,tako da ja još upijam informacije
Polako duga je zima.
 
Pa mislio sam da preuredim plug, imam Leskovački 2x10" kojem je druga brazda skinuta (koristimo ga kao jednobrazd ponekad) i mislio sam da skinem glavu tako da ostane samo nosač a da na njem namontiram neko sječivo slično ovom kod Kiraja od kakvog jakog gibnja, tako da iskoristim postojeće rupe (ako ne bude valjalo da ponovo sastavim plug. Mislim da bih dobio bar 45-50cm visine radnog tijela, ne znam koliko je visok plug, u šupi je negdje sad, evo isti ovakav

P14-12-08_11452.jpg
 
Ja vec neko vrijeme planiram jednobrazni leskovacki plug preraditi u podrivac s jednim radnim tijelom. rama pluga je savrsena za takve "marifetluke" jer je sve u centru, nije nikud izmaknuta u stranu kao sto je to IMT ili OLT jednobraznjak. Trebam samo skinuti pluznu glavu, osovinu napraviti ravnu, bez koljena i na nosac pluzne glave napraviti nosac noza i kupiti noz onaj dvostrani sto se okrece kad se potrosi... Mislim da ce to biti dobra stvar, ali nikako da se odlucim krenuti. kirajev projekt mi opet dao vjetar u ledja da i ja pokusam napraviti ovaj moj stroj.
 
Mislim da bi trebao da može 40cm vući, plužni djon je tu negdje, nikad se nije oralo dublje od 30cm. Ove godine sam planirao da uzorem na 35cm i malo popravim stanje jer bi mogao da vučem ovaj 2x12" ili 2x10" ravnjak na tu dubinu ali znate i sami kakva je zemlja ove godine, dobro je da se ikako moglo orati. Mislio sam da, ako sledeća sezona bude ugodnija, a opet ne previše vlažna, napravim taj "podrivač" i probam da idem na 40cm, ipak je to samo jedno tijelo a ni traktor nije tako slab, ima i prednju vuču. Pa jbga, kad je uzbrdo vukao 2x12" na mjestu gdje su R65 i Ursus C360 jedva uzvlačila jednoredni berač, trebao bi i da nizbro može vući jedno tijelo, mislim da ima toliko vučne sile. Ne bi to bila prava obrada kao kod ovih podrivača sa više radnih tijela već sam razbijanje djona i rastresanje zemlje, na nekih 1m razmaka izmedju redova a potom normalno oranje. Nisam mislio raditi cijene parcele već problematične dijelove gdje ima gline koja se vremenom strašno utabala i pravi je problem za oranje a i ne prima vodu nikako.

Malo me brine što je nosač glave kod pluga dosta debeo, možda će praviti mnogo otpora pa sam mislio da navarim neki L-profil i tako dobijem bar neku oštricu. Šta misliš Bobo, vidim da imaš iste ideje kao ja :)

EDIT

Bobo, evo nekih skica na brzinu, da vidiš kako sam mislio to praviti. Sav "dodatni" materijal bi bio sa otpada, razne pločevine i komadi kamionskog gibnja. Dimenzije su ilustrativne, to je samo skica

195dfd.jpg


259wm09.jpg


qqbfwn.jpg


Šta misliš?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh