Podrivači

Sada više ne mogu pravilno da razmišljam ,duga je zima pa ću verovatno nešto smisliti.Po meni iza podrivača šina bolje radi od ovakvog valjka.<br>Gledao sam ovaj snimak i ne vidim da valjak išta radi ,sem što drži dubinu.Možda snimak vara ?<br>
Ili ovaj snimak ,gde valjak izdiže podrivač
 
Na tom snimku,taj po meni kao da gruberise 20-25 cm,sto nije digao rotor gorije pa da vidimo da li bi isao tom brzinom,idali bi mu onda lako bilo
 
Sada više ne mogu pravilno da razmišljam ,duga je zima pa ću verovatno nešto smisliti.Po meni iza podrivača šina bolje radi od ovakvog valjka.<br>Gledao sam ovaj snimak i ne vidim da valjak išta radi ,sem što drži dubinu.Možda snimak vara ?]
Kiraj, ja vozim traktor sa prvog snimka! U pravu ste, ne radi nista valjak, osim odrzavanja brzine. Inace, nije dubina 20-30, vec 50 cm. I ja sam s iznenadio brzinom, i dubinom....
 
Na tvom snimku je sve u redu ,već na onom drugom snimku, podrivač sve "skakuće"
 
Pa skakuće kad valjak nemože da razbije veliki grumen zemlje pa samo prejaši preko njega povlačeći za sobom i podrivač.(samo nazubljeni valjci ili šina.)
 
Šurak je naručio u Staroj Pazovi (Sistem), podrivač sa 7 radnih tela i valjkom sa šiljcima.Šiljci su poređani u spiralnom obliku (ako sam dobro razumeo) .Sledeće nedelje treba da ga dobije .Radna tela su ista kao i na mom podrivaču.
 
Ne radi loše taj Agromerkurov ali ovaj podrivač sa tanjiračom mi se nekako najviše sviđa.

[video=youtube_share;fDX19hTcVbY]http://youtu.be/fDX19hTcVbY[/video]
 
To je kao nas,jedina razlika je sto taj umesto rucnog podesavanje dubine ima klip i +650 eura doplata.
 
toga sam se i ja bojao,ali kad odu tela na 50...pomeri ti to tek tako u stranu...nema kose vuce
 
ovaj vibro podrivac 577 mozr da vuce pa mozda bi i 560 mogao do tih 40cm
2uqgfx2.jpg
 
Nazad
Vrh