Podrivači

Ajde da rezimiram šta je podrivač?
Da li ovo što Kiraj pravi a Srđan7,Cici,Momo imaju ili ovo što e član bećar postavio http://poljoinfo.com/showthread.php?1338-Podrivači/page15 da ne citiram ceo post.
Prva grupa podrivača po meni više spada u neka oruđa za redukovanu obradu zemljišta sa ciljem da se i razbije plužni đon.Sa koliko uspeha?
Druga grupa bi bila pravi podrivač jer radi na 60+cm .
Kolega minđušar je lepo napisao "jel bitno da izgleda lepo od gore a da dole ne uradi posao ili obrnuto".
 
Većina toga svega je podrivač,sad koji radi na manjoj dubini od 60cm neznači da nije podrivač,ono lepo piše za 60cm< da je samo preporuka,a preporuku možeš prihvatiti,a nemoraš
 
A efekat? Jel bolje isparati njivu sa jednim telom na leto ,tamo gde leži voda pa na jesen poorati ili umesto oranja podrivati na 40-tak cm.
 
Kod nas je zadruga kupila podrivac pre par god od 5 tela koji radi na 70cm dubine u pocetku ga je vukao dzon dir 230ks i svega 5ha je u smeni radio a onda ga je zamenio class od 330ks i taj pegla lepo sa njim skoro duplo vise od dzon dira,a podrivanje vrse na strnjikama malo posle zetve.Jedino su sad pravili izuzetak pa su sa njim isli po oranju jer nisu mogli dublje od 28cm da uzoru za zimsko!A pokusacu da mi kolega slika taj njihov podrivac pa da postavim sliku!
 
Pa kako će da radi to ćemo videti ali lepše izgleda od nekih kupovnih kad im otpadnu nalepnice.
 
Nema šta, posao odradjen profesionalno. Stvarno izgleda bolje od mnogih kupovnih koji su svi nekakvi slabašni i kilavi. Ovo se vidi da je teško i masivno. Jedva čekam video da vidimo kako radi, kad će proba?
 
Ne izdrže oni ,a da ga danas ne zariju.Živi bili pa videli.:bravo:
Morao sam na sahranu,Inače slažem se , ne bi izdržali da ga probamo.
To u dvorište je bilo neuspešno,pošto je na tom delu bila stara kuća .Ispod tankog sloja zemlje su cigle i beton pa se Rale poplašio da ga ne pokidam pre probe, u polju.:osmeh:
 
Poučeni ovim mislim da će mnogi članovi krenuti u samogradnju.
Cena ako sam dobro pratio na času oko 1100 eura!
Jel planirate pozadi podrivača da montirate nešto (jež,rotor,tanjire...)?
 
Nazad
Vrh