Podrivači

Nemora ići u tragu,plužni đun nema veze sa tragom točkova traktora,imaš i varijantu 4,ili protiv uroka da bude neparan broj?
 
Ne zbog plužnog djona nego da poništi zbijenost od baš tog prohoda kad se podriva ,nije pod moranje al je puno bolje da tijela idu iza točkova,nemora po sredini može i ivicom traga.
kiraj ako se ne varam u tebe je dynashift to mnogo pomaže kod podrivača kad krene onda ubrzavaš ,a da moraš kvačilo bilo bi modrica na glavi.
 
Stvarno nemam predstavu kako će to ići.Do sada nisam video (imao sam prilike ali me tada nije interesovalo) rad podrivača sem na slikama .Sve što znam o podrivačima je sa raznih foruma.
Menjač je dyna ali ako ću da budem modar od tog rada onda odustajem.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ne zbog plužnog djona nego da poništi zbijenost od baš tog prohoda kad se podriva ,nije pod moranje al je puno bolje da tijela idu iza točkova,nemora po sredini može i ivicom traga.
kiraj ako se ne varam u tebe je dynashift to mnogo pomaže kod podrivača kad krene onda ubrzavaš ,a da moraš kvačilo bilo bi modrica na glavi.
Nelupetaj gluposti,ja sam te pohvalio prošli put,sad te kritikujem
Podrivanje nije površinska obrada,prohodom traktora po optimalnoj vlažnosti zemlje nemožeš ugaziti više od 15cm,stim da se podrivanje preporučuje raditi po suvljem,tako da ko je podrivao do pre 2nedelje šta je mogao ugaziti-ništa,kao drugo podrivanje se radi radi razbijanja plužnog đona,a kakve veze sa tim ima zbijenost od prohoda traktora
A tek to šta ima da traži na 50-60cm,pa tu mu je mesto,šta ima da traži na 40cm,na tu dubinu se povremeno ore,bar kod nekih
 
Nelupetaj gluposti,ja sam te pohvalio prošli put,sad te kritikujem
Podrivanje nije površinska obrada,prohodom traktora po optimalnoj vlažnosti zemlje nemožeš ugaziti više od 15cm,stim da se podrivanje preporučuje raditi po suvljem,tako da ko je podrivao do pre 2nedelje šta je mogao ugaziti-ništa,kao drugo podrivanje se radi radi razbijanja plužnog đona,a kakve veze sa tim ima zbijenost od prohoda traktora
A tek to šta ima da traži na 50-60cm,pa tu mu je mesto,šta ima da traži na 40cm,na tu dubinu se povremeno ore,bar kod nekih

Ovu konstataciju podržavam.Pogotovo poslednju rečenicu.Kad sam prošle godine kupovao setvospremač i pitao u Consumu da li imaju podrivač rekli su mi da mogu da naprave i da za traktor od 160ks tri organa su mu sasvim dovoljna.
 
Tako je,jer to čemu je podrivač namenjen nije da se odgore vidi lepo,a dole da proseca i 80cm organ do organa nije toliko strašno,nego da ide 40 organ do organa a dubina 5cm više od oranja,a je..m li ga
 
Kako god no ovo nisu klasicni organi za podrivac zbog svoga klirensa, vec je tog pre nesto izmedju grubera i podrivaca i nije potrebna tolika sila za vuci . Ovo ce da ide na 40 tak cm kako treba .
 
http://www.psss.rs/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?3732

Eto čisto malo osnove gradiva


Podrivanje i rastresanje zemljišta nije redovna agrotehnicka mera. Ove mašine ne prevrću plasticu već samo paraju i rastresaju zemljište. U našim uslovima potrebno izvoditi ovu radnu operaciju u svim slucajevima gde postoje sabijeni slojevi zemljišta u kojima ne može biljka da raste niti da dobija vodu. Biljka može biti ometena u svom razvoju i zbog zastoja viška vode iznad sabijenog i nepropustljivog sloja ili zbog nedostatka vode koja se nalazi ispod neprpustljivog sloja. Podrivanjem je moguce ukloniti sabijenost zemljišta, a time i opasnost od viška, odnosno nedostatka vode. Izbor nagiba noža je vrlo znacajan za kvalitet rada podrivaca. Ako je nagib mali, zemljište se ne podiže dovoljno, a ako je nagib prevelik, obim podrivanja se smanjuje i ogranicava se na velicinu noža. Osim toga povecava se utrošak pogonske energije. Najpogodnija kombinacija je ona kada je nož postavljen pod uglom od 22%. Dubina podrivanja zavisi od svojstava i sabijenog zemljišta, ali u svakom slucaju plitko podrivanje ima slab efekat. Iskustva su pokazala da podrivanje treba izvoditi najmanje na dubini od 60 cm. Radna širina, odnosno razmak izmedu radnih delova u zavisnosti od uslova rada se krece od 70 – 140 cm. Za vecinu slucajeva potrebno je obezbediti preklapanje tragova pokretanja cestica zemljišta. U novije vreme podrivaci se izraduju kao vibraciono orude. Uredaj za pokretanje noža dobija pogon od prikljucnog vratila ili hidro pumpe. Prednost primene vibracionih podrivaca je višestruka: bolje je rastresanje zemljišta, moguce je ici vecim brzinama uz manji utrošak pogonske energije i veci je ucinak u radu. Nedostatak im je što je potrebno vece održavanje i što se mogu cešce kvariti. Rad sa podrivacima se obavlja u svim uslovima rada kako bi bilo moguce rastresati i pokretati zemljište. Najpogodnija je letnja sezona pri optimalnoj vlažnosti zemljišta za rastresanje. Zajedno sa podrivanjem mogu se unositi mineralna dubriva, pesak, krec i dr.
 
Poslednja izmena:
Nije džabe uopšte,60cm nije za baciti,taman posla,to je za one što zakače podrivač pa se kurobecaju na 35ipo cm :cao:


Jel to znači sutra proba? Hoće biti i snimak neki??
 
Pretpostavimo li da je najdublje oranje koje je radjeno na tim parcelama nekih 30cm, ovaj podrivač će u najgorem slučaju ići na bar 50cm što je i više nego dovoljno da se razrovi plužni djon i rastrese zamljište što i jeste cilj pravljenja ovog podrivača. Konstrukcija je veoma dobro riješena, zavarivanje djeluje dobro, nije se štedilo ni na materijalu ni na radu. Svaka čast!!
 
Nisi džaba radio.Jes da je kod vas duboko zemljište (kod mene je ispod 50-60cm ilovača i dalje skroz do šljunka tako da ju džaba parati) ali nek ti nebude teško otkopaj nekad rupu da se uvjeriš da imaš 2 zbijena sloja ili napravi običnu špicastu šipku sa ručkom pa guraj u zemlju sve će ti se kasti.Inače trebaće ti ovakav alat da vidiš kasnije nakon mjesec dva šta si radio.
A dal ima efekta najbolje ćeš se uvjeriti ako jednu traku uradiš a jednu ne .
Inače za zimsko ležanje vode malo pomaže (nemože baš zamjeniti drenažu) al kod vas je činimi se problem sa dizanjem podzemnog nivoa vode i tu neće pomoći .Tu može pomoći samo jedna fora sa drenažom al to je već ulaganje možda će se i to moratiradit.
P.s. ako kaniš pustiti na 60 ponesi ključeve da skineš 2,3 org
 
Nije džabe uopšte,60cm nije za baciti,taman posla,to je za one što zakače podrivač pa se kurobecaju na 35ipo cm :cao:


Jel to znači sutra proba? Hoće biti i snimak neki??
Nije mnogo nedostajalo pa da se i danas proba.Ne dozvoljava majstor za ulepšavanje.
Sutra neće biti probe ,imamo drugih obaveza.
Zombie,na materijalu se nije štedelo ,otišla je cela kutija elektroda 3,25 i još po koja od 2,5.
Momo , kod mene je veći problem suša nego voda .Ovo što se prošle godine desilo je ekstremno ,desilo se dva puta od kad ja radim zemlju .
1999 je samo ritska zemlja imala problem sa vodom a prošle godine skoro ceo atar.
Ključeve uvek nosim u traktoru.
 
Odlicno Kiraj,lepo nema sta-samo si trebao na spojeve vucnih cevi(preko vara) da stavis plocevine kao tip ojacanja,da ne drzi samo linija vara.to odradi i mislim da traktor do 200 ks nema sanse da mu bilo sta nacini.
 
Nisam te najbolje razumeo,gde da stavim ojačanje.Mislili smo da na nekim mestima ubacimo "čvorne limove " ali se javlja problem sa postavljanjem radnih tela.
 
Nisam te najbolje razumeo,gde da stavim ojačanje.Mislili smo da na nekim mestima ubacimo "čvorne limove " ali se javlja problem sa postavljanjem radnih tela.
vqp07r.jpg
znaci sva ojacanja idu od dole zbog dejstva radnog tela koje uvek tezi da kida prvo donji var.spaja se uzduzna i poprecna cev,mozes koristiti ploce koje ce pokriti bar pola jedne i pola druge cevi i varis samo dve naspramne strane ploce,dok druge dve ne varis.
 
Nazad
Vrh