Podrivači

Rođak mi dao staru vadilicu repe džaba a ja sam potrošio 2-3 kg elektrode i nekoliko rezni ploča i malo struje i to je to. :osmeh:
 
Iz dana u dan je sve teži.Danas je malo rađeno ali bližimo se kraju.



Ova bušilica izmuči dvojicu .



Ostalo je da se izvare ploče za kačenje i bravarija je gotova.Majstor "ulepšivač" ne dozvoljava da izađe dok ga ne zaštiti barem osnovnom bojom.



 
Ako bude mogo vući 5 biće dobro , a 4 je teško simetrično rasporediti a da i pokrivaju tragove.
MF da zna šta mu se sprema sad bi počeo da rže i da se trza u štali ???
 
A što ne bi vukao 5 tela?Pa verujem da njemu ne treba dubina ispod 40-45cm.Ja san na tu dubinu sa kinezom od 90 konja išao kao od šale.
 
Pa u malo težoj zemlji 3120 nema šta tražit sa 5 radnih tijela na 55-60 cm.
 
A što ne bi vukao 5 tela?Pa verujem da njemu ne treba dubina ispod 40-45cm.Ja san na tu dubinu sa kinezom od 90 konja išao kao od šale.
Uz svo postovanje prema svim clanovima,ali ne znam kako je moguce na banatskoj zemlji vuci podrivac na 45 cm sa manje od 100 ks?covek iz susednog sela napravi karambol traktoru od 260 ks sa podrivacem od 7 tela,pokidao mu planetarce prednje i neki deo menjaca...tako da mi ovo ne ide u glvu.
 
Pa i šta ima da traži na 55-60cm?To je po meni bespotrebno preterivanje ako je svrha da se prođe plužni đon i napravi bolji režim samog zemljišta.
Ide oko 5,5km/h da ga traktor jednostavno ne oseti sem malo cimanja kad izvaljuje jako velike grudve.Ja pišem za podrivač sa radnim telima kao Agromerkur.
 
Pa eto, ja idem od 40 do 55 cm sa krtičnim kuglama. 130 ks i 3 radna tijela. Brzina 5-7 km/h, a na mjestima i staje traktor.
 
Dondi sa tanjiračom i pet radnih tela na dubini od 50cm vuče MTZ 1221.2 oko 8,2km/h.Traktor ne odaje dašak dima.
 
Uz svo postovanje prema svim clanovima,ali ne znam kako je moguce na banatskoj zemlji vuci podrivac na 45 cm sa manje od 100 ks?covek iz susednog sela napravi karambol traktoru od 260 ks sa podrivacem od 7 tela,pokidao mu planetarce prednje i neki deo menjaca...tako da mi ovo ne ide u glvu.

jel mu uspelo.......mala ispravka 280 ks je u pitanju ako mislimo na istog covek ( a verujem da mislimo ), stari mu je imao 260ks
 
Ja imam krtične kugle i nemam ništa iza.

DSC01375Kopiraj.jpg
 
Čini mi se da uglavnom postoje dva sloja zbijenosti zemlje (tzv plužni djon i prirodni sloj) .Prvi je na oko 25-35 cm dubine a drugi na 55-70cm. Uglavnom imamo cilj bar gornji razbiti, a za dublje od 50cm je druga priča. Ali postoje i mjesta gdje je sve ispod 30cm pa do "kine" "plužni djon".
 
Ako bude mogo vući 5 biće dobro , a 4 je teško simetrično rasporediti a da i pokrivaju tragove.
MF da zna šta mu se sprema sad bi počeo da rže i da se trza u štali ???
Kupio sam 5 radnih tela .Ako ne ide skidam 2 i probam sa 3 ,2 iza točkova i jedan u sredi.Ako i to ne može :sta:
Jedno je sigurno ,traktor nećemo mučiti,ako ide ide a ako ne ide podrivač će čekati bolja vremena.Neće biti ni prva niti zadnja promašena investicija..
 
Nazad
Vrh