Podrivači

Iskrivio se nosac radnog tela...tu je lim cini mi se 8mm. Posle je rodjak pregovarao da stave deblje nosace, ali je na kraju odustao u potpunosti od podrivaca.
Danas na putu prema Melencima obiđosmo jedan traktor koji nosi agromerkurov podrivač od 5 radnih tala.Pošto je ispred bio most ,nismo ga odmah obišli nego smo jedan deo puta išli za njim .Skroz levo radno telo je bilo vidno iskrivljeno prema unutrašnjosti .
Kad smo u Rumi pogledali nov agromerkurov podrivač ,primetili smo da je na mestima gde su nosači radnih tela zavareni za ram, dodata ojačanje za šasiju u vidu čvornog lima.
 
Drugar je uzeo taj Agromerkur sa pet radnih tela.Ove jeseni je tanjirao jednom i onda prešao sa tim podrivačem na 40cm prave dubine.Nikakvih problema nije ima.

---------- Poruka napisana 04-12-11 u 19:15 ---------- Prethodna poruka je 03-12-11 at 22:47 ----------

Za Kiraja i ostale zainteresovane za Agromerkur.
16ku8ls.jpg

mjsuxi.jpg

10xv5zl.jpg

n2h64x.jpg
 
Da liima ukrućenje kao šro sam obeležio na ovoj slici ali sa unutrašnje strane.
 
Da mi je samo znati od kojeg su materijala (kojeg čelika) napravljene ove cijevi i drugi noseći elementi na podrivaču? Nešto sam računao i obični konstrukcioni čelici negarantovanog sastava (ovi koji mogu da se kupe u slobodnoj prodaji na malo) sa tau=250-300MPA i sigma=450-570MPa nemaju tu šta da traže, opterećenja su stravična.
 
Ne znam ,ja nemam podrivač,sliku sam preuzeo.Izgleda da su špentle.

---------- Poruka napisana 08-12-11 u 17:48 ---------- Prethodna poruka je 05-12-11 at 18:43 ----------

Pročitao sam celu temu nekoliko puta i posle razgledanja nekoliko tipova podrivača, odlučili smo se da probamo da ga sastavimo.
Za početak smo u otpadu našli cevi 100x100x10 mm .Imali smo malo više posla oko skidanja varova pošto su cevi bile od neke konstrukcije .
Novih cevi sa ovako debelim zidom nisam uspeo da nađem u okolini.



Sada su spremne za konstruisanje



U međuvremenu smo kupili originalna radna tela.









Kako će to sve ispasti i da li će funkcionisati ? Videćemo.:sta:
 
koliko para kosta jedno telo? Uvek sam za samogradnju na seb nikad neces stedeti kao sto nasa "privreda" stedi.
 
lepa cena, do koje dubine je predvidjeno odnosno kolika mu je visina?
 
Kiraj, pa ti meni ne reče da cijevi imaju ovakav presjek?
Nisam ni ja znao ,pošto je to samo na mestima ,znači nije celom dužinom.
sasa 22
prodavac kaže da je za dubinu od 40- 60 cm. Ovo je slika iz jednog kataloga i koliko sam primetio isti su i po obliku i po dimenzijama.

 
Poslednja izmena:
Konsultovao sam se sa inženjerima sa maskinisten foruma i pokazao im profil, malo smo računali i složili se da neće biti problema sa konstrukcijom, samo ako se dobro zavari, zid je 10mm pa biti podosta zavarivanja.
 
Trudićemo se da dobro zavarimo.:osmeh:
fiat 615 ,jeste aprilia rs 125.
 
Jel ima još takvih cevi i gde? To su radni organi Batista Porteri,talijanski,visine oko 95cm, iz Agrola,to nema veze sa Industriehof,i ja nameravam takve da kupim,ali još ako da Bog u ponedeljak idem na još jedno mesto da vidim,ako ozdravim dotle
 
Nazad
Vrh