Podrivači

Kiraj-pratim ih vec duze vreme,i mislili smo uzeti njihov podrivac,ali smo odustali kada je bio izlozen na sajmu jedan,sagnuo sam se i video spoj dve glavne kutije na kojima su prikacena radna tela...var je bio jedno 7 mm od spoja tih kutija,(varioc vario na slepo izgleda)i debljina cevi koja viri nije bila veca od 5mm,iako su mi tamo tvrdili da je 8mm,a jasno se videlo da nije ni blizu toga.nisam vise hteo da se raspravljam,ali mi je zao sto nisam uslikao.inace zapitajte se sto svi (vecina)proizvodjaca na krajeve cevi masina zavari flah,osim da bi lepse izgledalo...
Nisam video njihove podrivače ,u suštini nisam gledao ni jedan ali mi je bila interesantna tablica koju sam postavio.
Pitao sam za cenu.
Sa 3 radna tela do 60 cm dubine, bez zadnjeg valjka 1700 e (dinarsko plaćanje ) + PDV.Isti sa valjkom 2400 +PDV
 
Kiraj-pratim ih vec duze vreme,i mislili smo uzeti njihov podrivac,ali smo odustali kada je bio izlozen na sajmu jedan,sagnuo sam se i video spoj dve glavne kutije na kojima su prikacena radna tela...var je bio jedno 7 mm od spoja tih kutija,(varioc vario na slepo izgleda)i debljina cevi koja viri nije bila veca od 5mm,iako su mi tamo tvrdili da je 8mm,a jasno se videlo da nije ni blizu toga.nisam vise hteo da se raspravljam,ali mi je zao sto nisam uslikao.inace zapitajte se sto svi (vecina)proizvodjaca na krajeve cevi masina zavari flah,osim da bi lepse izgledalo...
E druže,a kad ja kažem da je plastelin ti se ljutiš

Kostić ove godine pokidao 5-6 LEMKENovih plugova,a to je brend
 
@bećar: Sad vidiš kako je mom "velikom" plavom sa podrivačem. :osmeh: Ti si kako mi se čini uzeo veći model podrivača nego što je moj?
 
Dosad kadgod sam na tren pomislio da sam uštedeo na nečemu kasnije je to vreme pokazalo da sam se svetski zajebo

Nažalost većina domaćih proizvođača pravi "pitu govnjaru",naoko lepo,al samo na prvi pogled,al ned'o Bog nikom kad se proba
 
@bećar: Sad vidiš kako je mom "velikom" plavom sa podrivačem. :osmeh: Ti si kako mi se čini uzeo veći model podrivača nego što je moj?

Mogu si misliti kako je tvom tek, ima traktor snage, ne guši se motor, ali fali težine, jednostavno stane na mjestu i vrti, sreća pa ima finu hidrauliku pa to ide.
Ovo je najveći model koliko sam ja upoznat - RP150, koji ti imaš?
Vidiš da sam podigao 'radno tijelo' za jednu rupu, morao sam bio mi je svega 4-5cm od zemlje.
 
2s8s3dt.jpg
[/IMG]
o8trar.jpg
[/IMG]
2uq0v88.jpg
[/IMG]
Nisam stigao ranije, spor mi je net na selu, pa evo s malim zakasnjenjem par slika sa letosnje probe podrivaca...U pitanju je podrivac agromerkur Ada, 2 m zahvat. Mtz 820 je vukao bez problema, 3-om redukovano, brzina oko 5-5,5 km/h.
Vazno je napomenuti da je podrivac vracen, jer se iskrivio
 
Podrivah danas za šljivik preko 65cm dubine, traktor od 130ks ima šta vuć ( suho,ugaženo a i fali mu težine ).

Jedna loša slika:


a ovo je stroj :

DSC05055.jpg
Da li sa ovim podrivačima idete samo dok spremate zemljište za voćnjak ili i u toku vegetacije npr jednom ,dva put ,tri puta... godišnje.
Za 1221.2 koji bi preporučili.Meni treba samo za voćnjak i za parcele gde imam problema sa nadzemnim vodama.
Koja mu je radna dubina kad se vaši traktori muče u radu a imate kvalitetne traktore.
Ili da preformulišem pitanje kolika je realna dubina ovih gore podrivača(zmaj,dondi,agromerkur ada..itd)?
Ili će biti da je profesor Škrbić bio u pravu kad je letos pričao za dubinu podrivanja kad smo bili na institutu:sta:
 
Ima neku aparaturicu koja se zove penetrometar (mislim da je tako nek neko ispravi ako nisam u pravu) Koja služi za određivanje plužnog đona i odrđivanje rada dubine neke mašine podrivača na primer.Pa kad je bio na promociji nekog stranog podrivača koji je navodno radio na 40 cm dubine i stranac ga ubeđivao profa uze spravicu i zabadao na više mesta ,utvrdio da je dubina rada bila 25 a ne 40 cm, tj plužni đon ispod 25 je ostao tako da mašina nije išla dublje.Taj stranac se našao u čudu i celo vreme nešto kao štelovao ali uvek ista priča.
 
Mogu si misliti kako je tvom tek, ima traktor snage, ne guši se motor, ali fali težine, jednostavno stane na mjestu i vrti, sreća pa ima finu hidrauliku pa to ide.
Ovo je najveći model koliko sam ja upoznat - RP150, koji ti imaš?
Vidiš da sam podigao 'radno tijelo' za jednu rupu, morao sam bio mi je svega 4-5cm od zemlje.

Moj je onaj manji model sa jednim radnim tjelom.

@talianu: Mi smo podrivali cijelu njivu prije sadnje, a nakon toga podrivam na 60-ak cm samo kritična mjesta (ljeti kad je najveća suša) gdje imam dole i di mi se voda zadržava. Nije loše i svake druge treće godine podrivat kroz redove cjeli voćnjak. U početku (2-3 god.) dok se korijen neraširi možeš ić i sa dva tri radna tijela, a kasnije bi ti prepručio da ideš samo sa jednim da nekidaš korjenje. Za tvog rusa ja bi ti preporučio podrivač sa dva šiljka, ako imaš lakšu zemlju i oćeš podrivat na 60 + cm. Malo ću otić u OFF. U voćnjacima postoji jedna mjera njege, a zove se podrezivanje-podjsecanje korjenja i ona se većinom radi u starijim voćnjacima koji su na kraju svoje eksploatacije.
 
Oldtimer koji nosac se iskrivio-krajnji ili srednji.posto vidim i pre probe da je krivo postavljen.
 
@talianu

S ovim podrivačem sam radio upravo to, prolozio samo po mjestima gdje imam problema sa vodom, uglavnom sam radio po posijanoj pšenici, i isključivo će to i raditi, dakle po posijanom na kritičnim mjestima provlači. Neke veće površine bi bilo problem uraditi s njim.

Ovako to izgleda kada prođem po posijanom zemljištu.

IMG20111117_002.jpg


Ovaj može sigurno preko 80cm.
Bećarina pusta ti je odg na druga pitanja.
 
Momci hvala na odgovorima ,nabaviću i ja tako nešto jer meni namenski treba za voćnjak i njive gde leži voda.
Prošle godine sam imao problem od silnih padavina.
@Bećarina pusta gledaću da uzmem sa jednim radnim telom jer je kod nas dosta teška zemlja za rad.
 
Nazad
Vrh