Podrivači

Kolika je tu snaga potrebna,za ovaj manji?
Za neku radnu dubinu.
 
Kako ovo radi u izuzetno suvoj i tvrdoj zemlji ? Nekako mu je slaba rama.:sta:
 
Ne djeluje baš stabilno, cijevi mi djeluju dosta tanke mada ne znam koliko je zid debeo. Ima doduše dosta ukruta po dužini ali nije ni blizu masivno kao strani podrivači koji su se spominjali ovdje na temi. Kakva je zemlja ove godine, ja se ne bih igrao sa velikim dubinama sa ovim podrivačem.
 
Jel ima neko ovakav Agromerkurov podrivač ? Meni treba neki podrivač sa valjcima za traktor Od 135konja, a zemlja kod mene nije teška.
 
sasa22
Ma di tolko ks,znas ti sta je to muka za vuci,sa 5 radnih tela traktor od 7t i 170ks zaustavi na dubini od 50cm.
 
Slabo se razumem u podrivače ,ali me interesuje dali posle podrivanja može na proleće da se seje kukuruz i suncokret običnom nodet sejalicom ?
 
Drugar je podrio na 50cm i posle presao gruberom na 30cm za kuruze,nece da ceka kisu i blato da ore,sto je i pametnije,moze da se seje bez problema.Bude mekano zapravo.
 
Mislim da nista manje od 120 KS.
pa ovako imam isti taj sa 5 radnih tela vucem ga sa mtz892 bez problema nekih 5-6 km jedino imam zamerku na rotor( na video sto je postavio sasa22 rotor ima drugacije kacenje i nije isao sa njim skroz do kreja moze i dublje) ne radi poso tj. ne razbija grudve na zimu moramo nesto preraditi dali staviti jedan red tanjiraca ispred rotora videcemo jos
 
pa ovako imam isti taj sa 5 radnih tela vucem ga sa mtz892 bez problema nekih 5-6 km jedino imam zamerku na rotor( na video sto je postavio sasa22 rotor ima drugacije kacenje i nije isao sa njim skroz do kreja moze i dublje) ne radi poso tj. ne razbija grudve na zimu moramo nesto preraditi dali staviti jedan red tanjiraca ispred rotora videcemo jos

Vuce Rus bez problema sa taj podrivac,kod nas nije tako teska zemlja...:bravo:
 
pa ovako imam isti taj sa 5 radnih tela vucem ga sa mtz892 bez problema nekih 5-6 km jedino imam zamerku na rotor( na video sto je postavio sasa22 rotor ima drugacije kacenje i nije isao sa njim skroz do kreja moze i dublje) ne radi poso tj. ne razbija grudve na zimu moramo nesto preraditi dali staviti jedan red tanjiraca ispred rotora videcemo jos
na 20 cm ?
 
Kod isforsironog rada sa podrivačem (tvrda zemlja,veća dubina il više radnih tijela), posebno dobro dodje ako se ima na traktoru neki sistem izmjene brzina bez oduzimanja snage (bez kvačila) , (npr kod mf se zove power ili dynashift) ili idealno vario (možda ćemo i to imati za 10-20g).
Teško je krenuti , a najčešće je napočetku i najtvrdje , a kasnije kad se lagano uvati zalet ako možemo mijenjati brznie bez kvačila može se postići lijepa brzina.
 
Da-zmaj,ako je kvalitet kao nekada,bice dobro...danas isproban na najtezoj zemlji koja nije mogla godinama kvalitetno da se uzore zbog pluznog djona.dubina je isla do 50 cm(oko 40 stalna dubina)-podrivac smo uzeli sa dogovorom da podrijem sve sto imam,ako se ista iskrivi,polomi ili nisam zadovoljan ucinkom-vracam nazad.ursus od 160 konja ide stepen nize nego kada ore,a ponekad izvali busen velicine da mu jedan covek ne moze nista,pa te price za rusa i 90 ks batalite.debljina zida cevi je 14 mm,a profile nisam izmerio,sutra cu bas.
 
Poslednja izmena:
Gospodine MIndjusar,ajde kad vec imate toliko iskustvo sa tim"plastelinima"podelite ih sa nama,ili to sto pisete pisete cisto da bi ponizavali sve sto drugi imaju,a vasa vlasnistva dizali u nebesa?i pogledajte sliku,pa mozda cete razumno prosuditi da postoji regulacija dubine rada.

---------- Poruka napisana u 20:49 ---------- Prethodna poruka je at 20:40 ----------

Koliko evropljana,komplet,ne kao na slivci u Ćorić agraru.
Kako ovi strani regulišu dubinu?
jOs nista,tek ako prodje test-oko 2500,na stranim je podesavanje na hidrauliku,a to je dobro iz razloga kada se radi usluga da lakse mozes da krades dubinu,kao sto sam primetio na nekim radjenim njivama u ataru...krajeve njive uradi na 50,a ostalo na 25-30.
 
Nazad
Vrh