Pneumatske sejalice za kukuruz

Nisam nikad probao tako da "nišanim" pa zato pitam 😄 Nekako mi se čini da je točak preciznija solucija.
 
Ja sam prvi put sejao prosle godine sa vecim traktorom pa mi se desavalo da ne gazim lepo markir i pobegne mi red 5-10cm. Iz kabine mi deluje da gazim sredinom tocka a kad sidjem vidim da sam se pomerio. Posle pri kraju setve sam vec malo uhvatio konce sta i kako da mi bude orjentir i nije bilo toliko odstupanja. Ali opet bih probao na sredini traktora deluje mi da je preciznije, samo moras uvek da sedis pravo :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Meni je sa 539 nekako lakše da spoljnu ivicu markira gazim spoljnom ivicom prednje gume.Pri dobroj pripremi nekad je dubina markira veća pa kada upadneš točkom u taj razor teško se izvući,druga stvar pri vlažnoj zemlji kada se ide po sredini markira lepi zemlju na točak a kad se ide pored ipak je suva zemlja(naravno ne sejem dok ne pobeli gornji sloj zemljišta).
 
ja zitnu na sredini prosle godine krenuo i sad milina,mnogo lakse za pracenje..stavis stap neki i to ti je to

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Plamet u zrenjaninu ima ploča kakvih ti duša ište......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sve je iz male privrede. Ja sam jednom, igrom slučaja kupio nove ploče za kukuruz kod njih. Bile su ok, nije bilo nikakvih problema što se ploča tiče. Dok recimo zupčanici i takvi delovi su se pokvarili prilikom montiranja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve je iz male privrede. Ja sam jednom igrom slučaja kupio nove ploče za kukuruz kod njih. Bile su ok, nije bilo nikakvih problema što se ploča tiče. Dok recimo zupčanici i takvi delovi su se pokvarili prilikom montiranja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Aferim ! Novi pogonski zupčanici zitne IMT sejalice su ostali bez i jednog zuba posle 5 ha.
 
Nazad
Vrh