Pneumatske sejalice za kukuruz

Drugar koji mi seje kukuruz sa Nodet 4 reda i nosi je sa 558 uvek sastav dve sejalice je širi za 10 cm, dakle 80 cm. Kako da se izvrši premeravanje markera? Msl da li su dobro namešteni. Na koliko treba da budu izvučene one kutije, odnosno onaj marker, od recimo sredine sejalice. I ne znam da li on dobro gazi prednjim točkom. Vidim da se ovde piše da se gazi unutrašnjom stranom prednje gume, ili neko napisao da treba točak da ide po sredini kanalčića što je marker napravio. Generalno bih ovo voleo da ispravim jer i zbog njega koji seje daleko više nego ja, pa kada se uzme broj sejalica pa x10cm ode deo njive ne posejan. I eto onda manjeg prinosa.
 
Kada se gazi po sredini brazdice, markir u radnom položaju bi trebalo da je 105 cm udaljen od krajnjeg ulagača za seme....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Drugar koji mi seje kukuruz sa Nodet 4 reda i nosi je sa 558 uvek sastav dve sejalice je širi za 10 cm, dakle 80 cm. Kako da se izvrši premeravanje markera? Msl da li su dobro namešteni. Na koliko treba da budu izvučene one kutije, odnosno onaj marker, od recimo sredine sejalice. I ne znam da li on dobro gazi prednjim točkom. Vidim da se ovde piše da se gazi unutrašnjom stranom prednje gume, ili neko napisao da treba točak da ide po sredini kanalčića što je marker napravio. Generalno bih ovo voleo da ispravim jer i zbog njega koji seje daleko više nego ja, pa kada se uzme broj sejalica pa x10cm ode deo njive ne posejan. I eto onda manjeg prinosa.

Kad bude došao ove godine da ti seje, metar u ruke, ključ i pajserčić i za 5 minuta ćete naštelovati da bude kako treba. Pravimo višu matematiku od štelovanja markera.
 
Sve je manje vise kako se prednjim tockom nagoni na marker.
Treba paziti i vladati sitacijom
Nije isto pratiti marker u ravnici i njivi sa bocnim nagibom
Desi se ponekad da utekne koji red ali ne moze cijela njiva biti posejana sa vecim razmakom medju prolazima
 
Za 539 tanjir markera treba da bude 105cm od zadnjeg ulagaca a za 558 verovatno manje od 105 jer pretpostavljam da je veci razmak izmedju prednjih tockova
 
Unutrašnji razmak bi trebalo da je 120cm na oba traktora. Samo su gume šire......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To se sve najbolje radi u njivi bez mnogo razmisljanja gde je koliki razmak.. Krene 10 metara sa markerom, podigne sejalicu i vrati se nazad i krene po markeru kao nov prohod, dovoljno je 2-3 metra samo koliko da se sejalica ispravi. Izmeri i vidi razliku izmedju zeljenog i dobijenog rastojanja izmedju 4. i 5. vrste i podesi marker. Isto se ponovi na drugoj strani njive za drugi marker i to je to, max 5 minuta posla...

EDIT: To se moze raditi i sa ikljucenim kardanom ;)
 
Eeee moj Dare da ti znaš koliko je on težak i tvrdoglav. Mada posle nekog vremena ubeđivanja prihvati predlog. Kao što je prošle godine išao prvom brzom u sejanju a ne kao do sada drugom, jer ste mi ovde rekli da ako ploča ima 22 rupe onda mora tako da vozi. I naravno ispalo onako kako treba sve pod konac što se tiče razmaka u vrsti. A nije ovo viša matematika nego si ti građevinac pa kod tebe je sve u cm za merenje ok a ja kao mašinac idem u mm. Zezam se naravno.
Caco ovaj unutrašnji razmak je za zadnje točkove ili i za zadnje i za prednje?
 
Nemoj komplikovati razmakom izmedju tockova pls.. 🙄
To ti nista ne znaci jer ne znas kako on gazi trag markera.. Najbolje u njivi i nek on vozi kako vozi ti samo skupi marker koliko treba i tjt..
 
Dugo nisam citao temu i sad evo citam, radio sam sa raznim "SAVREMENIM" sejacicama
Masey
Mater mak
Rabe ista kao mater mak
Vaderstad
Kuhn

U dobroj pripremi u dobrim uslovima GDE SE NJIVA RADI SETVOSPREMACEM ne drljacom i tanjiracom i jos kojecim od ispravne NODETKE nema preciznije ni boljeg sklopa!!!!!!
Vederstad ima odstupanja dok ne postigne radnu brzinu!!!!!!! I kad smanjuje brzinu na kraju njive
Masey moras kalibrisati ploce spram zrna
Mater mak rabe visok setveni aparat muke u repi!!!!!
Kuhn malo vislji aparat i osim diskova ona isto ima raonik koja mora biti nepotrosen da bi preciznost bila na nivou!!
Majevica disk je ista prica
Obicna maja malo teza od nodetke problem za 539
nizak aparat ide super
Ko ne veruje nek meri!!
Znam da je nebitno u 2-3cm ali sam merio

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Dali je radio neko produzenje grede na Gaspardu ? Diskosna . Zna li neko dimenziju grede , zaboravio izmjeriti a sad nisam blizu? Trebam samo 15ak cm produziti , a stavili u knap , tacno kraj grede na kraju nosaca baterije . Kakav tu materijal treba i kako uraditi? Nisam zvao , da nemaju slucajno u predstavnistvu nesto kao dio za produzenje?
 
Imam pitanje za kolege koje imaju majevicu, sejem soju sa plocama od 72 rupe menjac je na a1 dodje negde oko 3 cm razmaka, da li moze da se namesti jos gušće da seje sa ovim plocama?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Sta ce ti veca gustina od toga? To ti je sasvim dosta, neces dobiti na prinosu ako se tome nadas… mi smo na nodet, nekada zbog usluga kad su se musterije ljutile ako ne ode 60kg po kj, menjali lancanik na pogonu gornje osovine da se brze vrti… to su sve gluposti… kod bas je probana i soja na 70cm sa 8 razmakom u redu, sorta koja se grana prinos neprimetno razlicit…
Verovatno zemlja gura prinos, a ne sklop…
 
@diesel d-60 zbog slabe klijavosti i energije mislio sam jos gušće da posejem..

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Испитај је у сасксији и не неко осветљено и топлије место па ћеш видети јел има реалног разлога за то што хоћеш
 
Poslednja izmena:
Radio sam analizu u pss, kad iselektiram opet cu uraditi...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh