Pneumatske sejalice za kukuruz

Pss kaze da nije resenje jer ne znamo gde ce pasti u kojem rasporedu ispravna a gde neispravna.
 
Nije resenje ali mi je sigurnija i pouzdanija od saksije...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Kolege , ko ima na sejalici markire sa onim sesirima, da ne tonu dublje, ako bi bio voljan da premeri precnik tog sesira u odnosu na disk?
I koja je debljina, i sirina?
 
Izvinjavam se, više sa mislio na markire na pšeničnim sejalicama kad ima Džomba pa ne pišu idealno kako treba al kad se već ofiraste da imate te probleme u proleće....

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Kolege , ko ima na sejalici markire sa onim sesirima, da ne tonu dublje, ako bi bio voljan da premeri precnik tog sesira u odnosu na disk?
I koja je debljina, i sirina?
Ja sam to pravio pre 2 godine. U suštini ti treba da odredi koliko hoćeš da ti tone markir i spram toga biraš prečnik. Ja sam kod mene ostavio nekih 5 cm. Debljina cevi je mislim 5 mm.
 
Probao i ja sa mojom Moravom da poletim pa nije uspelo,uzana krila :sneaky: .
Ja verujem u ono sto vidim,banana krila sam se nagledao kod agromehanike sa zutim rezervoarom koliko hoces,a nista nije promenuto od dizajna ni kod belih rezervoara,jedino je cena skocila.Dodali su oprugu kasnije kod nekih modela ne bi li kolko tolko sacuvali krila,ali ne bi me cudilo i to da im ide kao doplata.
Rekla kazala eh ....
 
Pozdrav treba mi pomoć imam nodet pneumatsku sejalicu za kukuruz 4 reda kupio sam je pre dve godine snalazim se oko nje ali slabije posto kod mene slabo jos uvek ko ima pneumatsku sejalicilu i dalje su olt meh mnogo vise, imam ploce sa 14,18, i 22 rupe sve 5,5 desava mi se da ponekad idu po dva semena a one skidače nemam pojma da nastelujem kako sam je kupio tako stoje molim ako neko moze malo vise da mi pojasni oko stelovanja inace sejem od 38 do 42cm zavisno od parcele hvala unapred
 
Sta tu ima da se zna oko skidaca,znas na kom principu rade valjda ?.
38-42 cm u redu rastojanje ?,ovo nije neka greska ?.
 
Наместиш ручни гас на обртаје којом је тераш, и онда окрећеш точак и гледаш колико носи семена. И тако притежеш скидање док не почне да води само једно зрно по рупи.
 
Kukuruz sej sa pločama od 22 rupe, kad već možeš da biraš. Pritegni malo skidače semena ako hvata po 2 zrna. Priteži sve dok ne bude išlo samo po jedmo zrno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pogledaj i samo će ti se kazati,uzmi na jednoj bateriji i na prazno odvrni i zavrni skidač malo više i videćeš na koju stranu ide.Kada se odvrće on više skida seme a kada se zavrće pušta više da uhvati.
Ne znači ako ih jednom namestiš da je to za stalno,moraš ih štelovati u zavisnosti od krupnoće semena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh