Plug - osnovna tema

Vidi Miladine, upetljao si se kao pile u kučinu, teoretski si znao još pre mnogo godina ali si to teoretsko znanje primenio tek sada i iznenadio si se rezultatom Uauuuuu. A da neko bude ljubomoran na znanje gde staviti topling, nemam komentar.
 
Imam ja i previše vremena, a držao sam se pravila pa nisam druge pozicije probao, a vidiš da je dobro probati i što nije dobro kako bi potvrdio ono što je dobro.
 
Ne napadajte Miladina, lično sam ga pitao za te rupe na plugu i dobio odgovor. Ja sam sasvim slučajno, koristio gornju, inače ima dve na mom plugu i ispalo je da sam baš potrefio. Nisam profi paor i radim malo zemlje i niko mi nije objašnjavao neke "cake" sa mehanizacijom, sam prikupljam informacije tako da ima uvek nešto novo da čovek čuje i nauči. Zahvalan sam svima i nije me stid da pitam. Zato i pratim ovaj forum, na kojem sam puno toga korisnog čuo.
 
ACA ja nisam htio namjerno spomenuti da si me ti pitao koja je rupa povoljnija za topling, i vjerovatno nebih ni probao jer teoretski sam znao pod kojim uglom topling treba da stoji. Ali pošto si me pitao, a ja imam vremena za sve probe tako sam i te druge pozicije isprobao. Nemora uvijek gornja rupa biti najpovoljnija, to zavisi od marke pluga, to jest od visine tih rupa naspram visine rupe na traktoru.
 
Jel ima neko Kuhn Multimaster 113? Mene nešto zeza, ne mogu nikako da ga podesim da ide potpuno ravno, uvek je blago zakrenut ka neoranom. Sve sam isproveravao i ne vidim gde bi mogao biti problem.
 
Premerio 3 puta, sve je u milimetar.Premerio poluge, pritiske u gumama, premerio koliko su stabilizeri slobodni, podesio da budu jednako raspušteni... Na plugu imaju dve opcije podešavanja, za unutrašnje rastojanje guma od 1100-1400mm i za razmak 1200-1500mm, kod mene je razmak 1320mm pa sam probao obe opcije i opet se isto ponaša.
 

Ovo je opcija za unutrašnji razmak guma od 1200 do 1500mm. To sam prvo probao, i u tom slučaju ima kosu vuču.


Ovo je opcija za unutrašnji razmak guma od 1100 do 1400mm, slika je sa neta, nisam uslikao ovo kad sam podesio ali isto ovako izgleda trenutno kod mene. I u ovom slučaju ima isto kosu vuču kao i u prvom slučaju. Isto se ponaša.


Ovako to izgleda kad se ubrazdi, ne znam koliko se dobro vidi na slici...
 
Ore on lepo, sve je to ok, ali se vidi da ide blago u stranu i oseti se na volanu lagano kretanje ka neoranom, kad se ispravi volan polako ga vrati na neorano. Probao sam da pomeram toplink na plugu za podešavanje zahvata prve brazde ali ništa se ne dobija po pitanju poravnanja. Na ovom plugu nema drugi toplink kojim bi se mogao podesiti ugao pluga, ima fiksnu polugu (ta duža poluga što se vidi na slici)...
 
Ali ima tri rupe na gredi sa tom dužom polugu i tu se on mora poštelat za kosu vuču, sad je samo stvar u koju stranu jer prvo ste rekli da plug vuče u neorano, a sad traktor. Treba se poigrat.
 
Nazad
Vrh