Plug - osnovna tema

Ne valja da je koleno zalepljeno za piramidu, izvuci kolenastu osovinu u desnu stranu (u pravcu kretanja) bar za šaku. To bi trebalo da smanji kosu vuču.
Na taj način se šteluje zahvat prve brazde.
A to diktira razmak zadnjih točkova.
Pod uslovom da prenji točkovi stoje dobro u odnosu na zadnje točkove.
 
Mislim da je @dukej bas jednom pisao o tome pa sam i sam primenio isto zbog kose vuce, otpustio skroz kolenastu i krenuo par metara, plug se takoreci sam namestio kako mu odgovara tj pomerio je kolenastu levo/desno sad se ne secam nije ni bitno, posle toga sam samo nijanse cackao i nikad kolenastu nisam ni dirao vise
 
Ovako to trenutno izgleda problem je sto mi je osovina zavarena sigurno da ne mrda i nema sanse da je pomerim a da popustim na lancu prvu brazdu
68093066f0de6f0a8a05a4b5c65188aa.jpg
5bbb59b849b501bb99a8294b55017484.jpg
d85d4807a5d1ecae1007bf9bf252fe6e.jpg
df4b61ece4bf535e0059d9392a1a57ff.jpg
b1e53389d504628de2945d7345efe259.jpg


Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Lanac se ne koristi, mora biti raspušten, a plug ispravan i da može da se šteluje.
Ja kada nešto prodajem kažu da ima jeftinije, e upravo to tako izgleda, a moje je bolje nego fabričko.
 
Ma kod nas u okolnih 100km nema ispravan plug sve se to samo tera probacu da pomerim kolenastu osovinu za koliko da je pomerim za 5 do 10cm?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Pavle, po meni, sigurno 5-6 cm a možda još koji. Takođe bi trebalo, a proveri u samoj brazdi, da se ručica za još 2-3 zuba povuče nazad. Uglavnom, to je osnova tvog problema i samo sa ta dva parametra treba isprobavati do rešenja problema. Šta će ti 755, pa "Bog otac" je inače proglešen još pre 30 godina za kralja oranja i on bi, kad se našteluje plug, trebao da vuče 756 bez ikakvih problema. Oru ljudi sa tim plugom fergusonom, a da ne može 558.
 
Tako cu da uradim da nije ove teme i vas kolega ja bih ga zasigurno prodo jer nema ko da mi kaze sta da uradim

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ne, oni neka budu opušteni da može plug sam da bira svoju poziciju. Znaš za onu izreku - Ti samo zakači plug i popusti lance, a on zna šta treba da radi.
 
Ma kod nas u okolnih 100km nema ispravan plug sve se to samo tera probacu da pomerim kolenastu osovinu za koliko da je pomerim za 5 do 10cm?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Zaštotbo je menjao, popravi tvoju.
Nađi na internetu kako se šteluje prva brazda, po meni ne trena je pomerati. Za sve postoje formule za izračunavanje.
 
Ne poznajem 558, ali ako mu je zadnji trap kao kod 560 onda točkovi ne mogu da se skupe na potrebnu meru, i na tom najmanjem rastojanju su preširoki za ove male plugove. Zato mora da se pomeri plug i na kolenastoj osovini (ovako zalepljena za piramidu ne može da ostane) jer ako se plug odbrazdi samo na ručici (ručicu vući ka nazad da bi koleno išlo napred) onda stoji dosta ukošen u odnosu na liniju kretanja pa ni to nije baš dobro. Zato se odbrazd (u ovoj kombinaciji) mora pripomoći i pomeranjem kolenaste ososvine. Desiće se možda da prednji raonik ne podseče koji cm ali taj uzani komad prelomi zemlja sa daske. Nije baš idealno ali u ovoj kombinaciji razmaka zadnjih točkova i širine pluga prosto ne može bolje. Radio sam sa tom kombinacijom i u mekanom može kako hoćeš, ali u tvrdom se vide problemi. Isti taj plug je u kombinaciji sa IMT540 (Fiat motor) išao savršeno za traktorom, moglo se u dlaku podešavati širina prve brazde, ali raspon zadnjih točkova kod 540 i kod 560 nije isti...
 
Ne poznajem 558, ali ako mu je zadnji trap kao kod 560 onda točkovi ne mogu da se skupe na potrebnu meru, i na tom najmanjem rastojanju su preširoki za ove male plugove. Zato mora da se pomeri plug i na kolenastoj osovini (ovako zalepljena za piramidu ne može da ostane) jer ako se plug odbrazdi samo na ručici (ručicu vući ka nazad da bi koleno išlo napred) onda stoji dosta ukošen u odnosu na liniju kretanja pa ni to nije baš dobro. Zato se odbrazd (u ovoj kombinaciji) mora pripomoći i pomeranjem kolenaste ososvine. Desiće se možda da prednji raonik ne podseče koji cm ali taj uzani komad prelomi zemlja sa daske. Nije baš idealno ali u ovoj kombinaciji razmaka zadnjih točkova i širine pluga prosto ne može bolje. Radio sam sa tom kombinacijom i u mekanom može kako hoćeš, ali u tvrdom se vide problemi. Isti taj plug je u kombinaciji sa IMT540 (Fiat motor) išao savršeno za traktorom, moglo se u dlaku podešavati širina prve brazde, ali raspon zadnjih točkova kod 540 i kod 560 nije isti...
Meni su jos 16 gume u lako brise ali teska zemlja to je muka ljudi orem ceo dan to bezi krive brazde nije to to

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
1. izmeri unutrasnje rastojanje zadnjih tockova - od gume do gume
2. obrusi tu kolenastu i uzmi novi zatezni prsten
3. proveri raonike i sve sto ide u zemlju
4. crtalo ti ne treba?

Tebi je sada kolenasta nabijena da smanji prvu, a onda rucica povucena napred i povecava prvu. Ti plugovi kod nas oru ritove bez problema sa 558, 560 i rakovicama.
 
Ma imam prvo da je obrusim pa da momerim ako ne rade srafovi zapekli onda cu da pecnem

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh