Plug - osnovna tema

Ekipa kako da postavim predpluznjake? Kolika treba da bude visina od spica lemesa?
 
Za rupe sam davno probao i zaboravio sam, ako ti nije mrsko probaj, ali nediraj ni jedno podešavanje, hidraulikom oslobodi topling da on klima rukom na bolcn, izvadiš bolcn i moraš topling okratati dok ne uklopiš drugu rupu, tako će ti ostati predhodna podešavanja pluga. Možda ću i ja danas to probati.
 
Miladine, čim odem u selo moram videti kako stoji plaz i da li ima lufta do betona ili ne.
Koja su tvoja iskustva sa rupama, na plugu imam dve rupe viša iniža, koja je karakteristika sveke od njih, koja se bolje pokazala za oranje?
Probao sam mijenjati rupe na vezi topling plug. Saznao sam nešto novo da čovijek ne povjeruje kako na oko jedna sitnica čudo pravi. Na plugovima 757.2 imaju 4 rupe za topling, ja sam radio na drugoj rupi odozgo. Juče sam u toku oranja prebacio topling u prvu rupu odozdo, to je niže oko 12 cm od druge gore rupe na kojoj sam radio. Za divno čudo oranje ne ide dobro ni pod razno. Odmah mi traktor poče teško vući, graničnik hidraulike poludio, to jest neradi dobro, probam malo poplititi od mjesta gdje sam do tada orao i nikako da graničnik da profunkcioniše. Sada topling vratim u prvu rupu gore i ponovo je traktor vukao lako i graničnik hidraulike radio dobro. U ovoj rupi gore, prva brza 8 km na 1900 obr. 27 dubine, pustim gas na ler i tako vuče. A u donjoj rupi traktor poče padati sa obrtajima sa 1900 obr. Takva sitnica a čuda pravi. Ali, ima jedno pravilo za koje sam ja znao ali eto velim da i praksa pokaže. Pravilo je da produžena linija toplinga od pluga prema traktoru mora da udara između prednje i zadnje osovine. Kojoj će osovini biti bliža, toj će osovini biti veće težište vuče. Zaključak: Sa donjom rupom na plugu topling se odprilike izravnao, i ta linija toplinga je otišla preko obadvije osovine, što znači da nevalja. Glavni zaključak je da topling od pluga ( u brazdi) MORA imati pad prema traktoru i ta zamišljena linija mora padati između prednje i zadnje osovine.
 
Их, ви из Пидике канда немате ни мало експериментаторског духа, како га има Миладин. ;)

Него, ако ми буду устребале даске за "наш насушни" 757, на коју страну да гледам, или боље да питам - на коју страну не треба да гледам?
 
Ti izgleda čitaš na preskok, napisao sam lijepo da znam koja je pozicija ispravna, ali sam htio i praktično da probam i radi drugih stvari.
 
Ti izgleda čitaš na preskok, napisao sam lijepo da znam koja je pozicija ispravna, ali sam htio i praktično da probam i radi drugih stvari.
PA brate rodjenij bez ljutnje :ppozdrav:ovo su tvoje napisane reci"Probao sam mijenjati rupe na vezi topling plug. Saznao sam nešto novo da čovijek ne povjeruje"znaci bar procitaj sta si napisao.:ppozdrav:
 
Druže boli mene uvo kako i šta radiš, ali ovo su tvoje reči.
" Saznao sam nešto novo da čovijek ne povjeruje kako na oko jedna sitnica čudo pravi". Lepo je to što si saznao ali to si trebao odavno da saznaš. Zato sam i pitao koliko imaš godina.
 
pravi. Ali, ima jedno pravilo za koje sam ja znao ali eto velim da i praksa pokaže. Pravilo je da produžena linija toplinga od pluga prema traktoru mora da udara između prednje i zadnje osovine.

Malo se presaberite, ponavljate ono što vama odgovara, gore sam napisao da sam znao za pravilo pozicije toplinga.

Napisao sam i da sam htio da praktično probam, a to čudo što sam saznao je inenađenje za mene da može biti tolika razlika u radu jer nikad nisam orao sa nisko postavljenim toplingom.
 
Ima ovde ljudi koji znaju i koji neznaju, a ima i onih koji su ljubomorni pa bi da se nekom podsmijavaju. Kroz život sam stalno pitao druge da nešto saznam, i kad saznam zahvalan sam do boga. Ja sve što pišem na forumu pišem za one koji neznaju ili pitam one koji znaju, a kada nađem nekoga ko zna nisam mu ljubomoran već mu se poklanjam do zemlje.
 
Nazad
Vrh