Plug - osnovna tema

Ali ima tri rupe na gredi sa tom dužom polugu i tu se on mora poštelat za kosu vuču, sad je samo stvar u koju stranu jer prvo ste rekli da plug vuče u neorano, a sad traktor. Treba se poigrat.
Ima tri rupe na gredi i ta srednja u koju je postavljena duža poluga je za zahvat od 40cm, koliko je i kod mene podešeno.
 
Jao skontao sam gde je problem. Sad sedim i gledam sliku i tek sad skontam šta se desilo. Ladno je serviser kad je puštao plug u rad podesio zahvat po glavi na 35cm (a hteo na 40cm) i ne proveravajući kako je podesio to tu dužu polugu podesi na srednju rupu za razmak od 40 cm. Ja uopšte ne kontam da je on zajebo stvar i ne gledam zahvat jer računam čovek je serviser zna šta radi to je osnovna stvar, i sve ostalo merim 6 puta a očiglednu stvar ne vidim.
 
Jao skontao sam gde je problem. Sad sedim i gledam sliku i tek sad skontam šta se desilo. Ladno je serviser kad je puštao plug u rad podesio zahvat po glavi na 35cm (a hteo na 40cm) i ne proveravajući kako je podesio to tu dužu polugu podesi na srednju rupu za razmak od 40 cm. Ja uopšte ne kontam da je on zajebo stvar i ne gledam zahvat jer računam čovek je serviser zna šta radi to je osnovna stvar, i sve ostalo merim 6 puta a očiglednu stvar ne vidim.
slicna stvar se desila nama.isto kod kuhna i isto greskom servisera kad su ga pustali u rad pre 3 godine.mi smo skontali na zadnjoj njivi kad smo orali ja i brat jedan iza drugoga.ja imam sad lemkena a brat kuhna i za mene je sad kuhn broj jedanplugovi bas se primeti razlika kad oru jedan za drugim u istoj njivi kolko kuhn lepse radi i bolje zaorava kad je velika zelena masa
 
Preštelovao sam sve na 40cm i probao i mnogo je bolje ali i dalje se vidi i oseti zanošenje. Položaj toplinka mi nije bio najbolji , na traktoru ima dve pozicije za kačenje i toplink je bio zakačen u gornju. Dužina je bila dobra al ugao mislim da nije bio dobar tako. Večeras sam prebacio u donju pa ću probati... Usput dok sam skidao toplink vidim da je neko od starih, dal otac ili stric, uvalio veću kuglu kad smo kačili plug i ta kugla zaglavila u toplinku a bolcna manjeg prečnika pa je landarala i derala se od unutrašnju stranu kugle... 😵‍💫
 
Meni Lemkena prošle godine niko nije puštao u rad, ovi iz Aleksa to ne praktikuju. Došao čovek koji ima isti plug, kući ga naštelovao po merama od svog pluga i na njivi još malo doterao i plug radi odlično. Kosa vuča se ne oseti.
 
Meni su iz Almeksa došli da puste plug, ali na moje insistiranje. I to neki dečkić.
Jesili mu pokazao kako se šteluje ?
Kada je ,,serviser" za Rubin 10 (čekao sam ga 3 meseca) rekao je da pročitam uputstvo, tamo sve piše. Naravno da sam prvo pročitao, postavio nekoliko pitanja i video da on ne zna ni šta piše u uputstvu.
 
Uzeo malo odmora i četiri dana ne silazim sa fergusona. Sinoć došao kući i čitam za ovaj problem i teže mi je bilo sad nego dok sam bio na fergi.
Hvala bogu da se rešio problem. A niko se nije setio da pozove Miladina u pomoć?
 
Nazad
Vrh