Plug - osnovna tema

@Miladin
uzmes ovako nesto i ima sa tim traktorom da radi kao singerica da ima brzinu i dubinu.
Screenshot-20220805-195907-com-android-chrome.jpg

Screenshot-20220805-195851-com-android-chrome.jpg
 
Imo ja olt plug 12 coli i resim da ga prodam dođe kupac hoće da ga kupi daje pare al da ga proba , dođe sa ursuzom c 335 zakačimo za traktor a traktor jedva ga podigne i to uz našu pomoć podignemo plug on zabravi hidraulik. Odemo na njivi pusti plug aj na drugi kraj aj opet bukvalno dignemo plug nas dvojica aj na drugi kraj aj opet dizi plug , ovom se svidio plug gotovo kupuje ga al još koji krug i tako na kraju Drž nedaj podizi obojica debeli zaduvali se letnje vreme ja popizdim **greška i plug i olt šta sve treba da uradim da bi ga prodo
 
Ovaj vogel je oko 2700 e, samo što nisam voljan ići dalje od 100 km a već sam jednom išao džaba u Šamac.
 
Ja imam ovakog Vogela sa imt 577dv ga nosim, nastiman je na 2x16 cola, ide u svim uslovima i kad kisa i snijeg padaju, dok drugi koji uzmu trobrazni sa traktorom od 70-90 konja moraju cekati prpljece za oranje.
Ipak iskreno nisam bas najzadovoljniji sa plugom, mali je razmak iizmedju prve i druge brazde, 85cm, ako je dobro istarupirana kukuruzovina nema problema, ali ako ima puno trave u kombinaciji sa blatom zna zagusiti
 
Dobra ova dva pluga samo ja takve kod mene ne vidim u prodaji. Jesu li bolja 2 crijeva od jednog.
Iskreno nemam licnog iskustva ali iz iskustva drugih i sa tvojom situacijom koja je ok finansijski probao bi da izbegnem jedno crevo.. Ceca je Ceca al' dva creva su dva brate tu nema zajebancije a sigurno imas na tom novom traktoru fabricki dvosmerne izvode hidraulike tako da nema zajebancije i razmisljanja da li ce da ga okrene ili nece... Sto se tice povrsine, ako postoji plan da se povrsina poveca u nekom trenutku onda nema razmisljanja uzmi obrtac.. Jeste da deluje nerentabilno razlika u ceni ali ako vec mozes da priustis sebi laksi rad onda to i uradi. I sto se tice broja brazdi slazem se sa kolegama, 2 ti je za njega taman nemoj tu mnogo da razmisljas, ja sam za traktor od 130ks kupio plug sa 3 brazde. Mozda ti je zemlja laksa i mozda ce on da vuce i 3 ali nije to za njega da se ne lazemo.. I malo sale za kraj, pusti to sta zena misli, zena da je dobra i Bog bi je imao :D
 
2 brazde plugovi obrtači nisu preveliki, ali treba tražiti barem 95 cm razmak i cca barem 70 visine, dva crijeva definitivno...
 
Malo ću tragati ako naiđe šta dobro, nije žurba, ovaj vkgel je nov, čovijek ga kupio novog i nije radio sa njim.
 
Neznam zašto kod mene niko ne ore sa predplužnjacima, svi uglavnom rade sa deflektorima, imaju dva pluga sa diskovima iznad daske. Rođak mi ima vn okretač 3 brazde sa deflektorima i nije ljubitelj predplužnjaka kao guši u klasuri ali fali diskove.
 
Danas odneo delove kod Sudara u Radince.
Sva 4 plaza da urade, sva 4 raonika da preprave stave nove spiceve, 2 umetka daske-grudi, jedno pero daske novo, jedno da repariraju. Do kraja meseca treba da urade.
Cekam rezultate.
 
Da Lansberg-Potinger resetka daska, 2 creva, 2 tocka, pretpluznjaci 1800e, ovi delovi i gorivo mislim da nece doci do 2200.
U dimenzijama je kao 757 mozda 2cm nizi i 5cm duzi bem li ga vise ko ce sve pamtiti l.
 
Miladine...tvoj traktor moze vuci 3x30 ravnjak u svim uslovima...
Mrni iskreno svidela se prvobitna tvoja zamisao vario 3 brazde...tu bi imao najvecu iskoriscenost snage traktora
 
Nazad
Vrh