Plug - osnovna tema

Ako imas siguran povrat na nov onda se ja tu ne bih lomio.
Kod nas su povrati-podsticaji gotovo nemoguca misija, a papiri skupi da se ne isplati ni probavati za neke sitne stvari. Plus ceka se po var 2 godine.
 
Imam 756 vk imao sam 100 problema sa njim. Prvo na betonu nije stajao ravno. Isao majstoru i nista bezvveze mi uzeo 150KM. Dok se nisam ja naljutio i rasklopio ga skroz bila je glava ukrivljena. Sad je to okej ali danas u oranju ne prevrce brazdu nego je naslanja i onda ostaje trava. Da li je to do imt pluga ili ga treba bolje podesiti?
 
Imam 756 vk imao sam 100 problema sa njim. Prvo na betonu nije stajao ravno. Isao majstoru i nista bezvveze mi uzeo 150KM. Dok se nisam ja naljutio i rasklopio ga skroz bila je glava ukrivljena. Sad je to okej ali danas u oranju ne prevrce brazdu nego je naslanja i onda ostaje trava. Da li je to do imt pluga ili ga treba bolje podesiti?
To je problem kod Imt plugova, nasadjuju brazdu pogotovo ako nema brzine u oranju. Kod kog kovaca si vozio?
 
Znaci ipak nije do sofera. Ma vozio sam ga jesenas kod Save i Milenka. Savo mi nije nista naplatio ali Milenko jeste. Sto se tice brzine ne moze brze. Imamo zetora 3320 i orem trecom brzom sa njim nema kud brze.
 
Ako imas snage u traktoru sto ne stavis pretpluznjake? 756vk sa njima kod nas radi lepse od 757 bez.
 
Kod nas u Srpskoj u septembru kreće aplikacija za Mađarski konkurs za subvencije 70 % . Ponuda je za njihovu mehanizaciju. Nije mi poznato kakve plugove imaju Mađari, vrijedi pokušati konkurisati.
 
Nazad
Vrh