Plug - osnovna tema

Nije problem opteretiti tegovima ali ja to nisam htio. Sa svim tegovima vukao bi on 3 brazde 14 coli ali 4 do 5 km/h a to mi se ne sviđa. Nema oranja bez minimalno 7 km/h.
S nekim plugovima, nema, ali s nekim se ore itekako lijepo i razmrve zemlju. Imam iskustvo oranja Regentom 2x12", 4 km/h s dugim daskama. Traktor 50 KS, 2 t i gas kao za 540 E na kardanu (1900 od 2600 okretaja). Nema proklizavanja, ne muči se motor, ne strada kvačilo kod kretanja, plug je brzo na punoj dubini i sl.. Probao sam u istoj zemlji u brzini koja ide 7,6 km/h kod 2600 okretaja, ali zbog puno proklizavanja na brzini oranja ne dobijem naročito (možda trećinu brže) , ali dobijem na potrošnji goriva (skoro duplo na radni sat) i motor se pati.
 
Uzmes obrtaca sa dve brazde i kazes zeni da su to ustvari 4 brazde i da vise nije smesan. Za njivu od 180m sirine i da nema razora, razmisli jos jednom...
 
Чек' Миладине.... Имаш та 3,4 хектара, не 13,4 или 33,4 хектара, на парцели поприлично правилне форме и натерали су те људи својим писањем да размишљаш о куповини обртача од 5к+ евра?

Слажем се мишљенима других да са твојим трактором ипак гледаш на страну двобразних плугова, али да за посао кога ћеш обавити током једног јединог од 365 дана у години, док би осталих 364 био "мртав терет"... Да сам у ситуацији онаквој каквом си своју описао, вероватно бих гледао да повољно купим коректан 757 или нешто слично које за разумно повољну цену ради посао, довео га у ред, додао претплужњаке и возио њиме барем пар сезона, да сам схватим да ли ми је он добар, да ли би од њега био бољи неки други равњак или да се одлучујем да за обртач издвојим 5к+ евра које треба да зарадим са та 3,4 хектара и преусмерим са неких других потреба у кући.
 
757 (i ostali imt plugovi) je Njesra od pluga nikada nije ni orao kako treba, pa neće ni sada. On sadi oranje. Obično smeće bez obzira što ih ima toliko proizvedenih. Kada je bio nov, bio je BUM, jer ljudi nisu imali izbora tada šta da kupuju.
 
Da 3.4 ha je u pitanju. Pare nisu problem, dao sam za traktor 33000 e, ove godine kupio rd novu 7000 e. Novu prskalicu, došao je i plug na red. Imt plugove nisam nikad volio, više mi se sviđao rad Olt pluga. Probao sam i jedan i drugi. Obrtač za moju njivu bi tu bio naj nejrentabilniji od svega što sam kupio. Mislim da ću najvjerovatnije uzeti 2 brazde Alplera podešavajući sa rešetkastim daskama 12 14 16 coli, jedino njega ovdje ima na stanju
 
Zorge, čuo si verovatno za onu priču kad je čovek otišao u salon automobila da kupi auto? Parafraziraću (jer se ne sećam u detalj koji su modeli automobila, gradovi)...
Otišao čovek u salon i vidi jedan pored drugog dva automobila, jedan srednje klase i jedan najviše klase. Naravno ovaj drugi je višestruko skuplji. I pita taj čovek prodavca da li će ga oba automobila prevesti od tačke A do tačke B. Prodavac mu da potvrdni odgovor. Na to mu naš čova konstatuje zašto bi onda davao tolike novce za skuplji auto kad će i sa jeftinijim stići do tačke B. Prodavac mu odgovori da skuplji auto kupuju oni koji su već stigli u tačku B...

(tako nešto, ::sramota:: zaboravio sam kako tačno ide priča)
 
Sto ljudi sto ćudi. Evo dok smo pakovali danas papriku komentarišemo i čudimo se. Dva čovijeka, obadva po 70g prave novu kuću, jedan ima dvije kćerke udate i nisu sa njim, drugi ima ćerku udatu koja isto nije sa njim i ima sina koji je po ženidbi otišao kod žene i tamo ostao. Znači roditelji su ostali sami i ovih dana završavaju novu kuću i svi se pitamo koja je tu logika.
 
Nemoj da zuris sa kupovinom ali ja bi pre onda gledao i polovan neki regent,potinger ili lemken i njega sredio i ofarbao da bude ko nov,jednom probas obrtac neces se vracati na ravnjaka

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ili jos bolje,ako imas od nekog da pozajmis 2brazde okretac pa u jesen to odradis za jedan dan pa mu vratis pa ces videti razliku. Da nisam tako daleko skinuo bi jednu brazdu sa mog pa bi ti dao moj plug

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod mene u selu ima samo 3 pluga sa 3 brazde okretače, sa 2 brazde, evo sad se sjetih načuo sam da moj dalji rođak izgleda ima okretač 2 brazde, moram provjeriti. Okretač može doći u obzir samo polovan.
 
Jbg ovde čoveka koji je stigao u tačku B savetuju oni koji se tek spremaju da krenu iz tačke A. Tako reći, komična situacija..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Miladine a ja u Vrsanima nasao obrtaca 2 braze.
Kaze mi ovaj sto sam kupio da je problem njima prodati iz razloga traktor koji tamo vuce 2 brazde tipa Ferguson ne moze da nosi, a koji moze da nosi tipa Rus82 on vice 3 brazde i dodje on u Srbiju zimus.
 
Zorge, čuo si verovatno za onu priču kad je čovek otišao u salon automobila da kupi auto? Parafraziraću (jer se ne sećam u detalj koji su modeli automobila, gradovi)...
Otišao čovek u salon i vidi jedan pored drugog dva automobila, jedan srednje klase i jedan najviše klase. Naravno ovaj drugi je višestruko skuplji. I pita taj čovek prodavca da li će ga oba automobila prevesti od tačke A do tačke B. Prodavac mu da potvrdni odgovor. Na to mu naš čova konstatuje zašto bi onda davao tolike novce za skuplji auto kad će i sa jeftinijim stići do tačke B. Prodavac mu odgovori da skuplji auto kupuju oni koji su već stigli u tačku B...

(tako nešto, ::sramota:: zaboravio sam kako tačno ide priča)
Da nije do G tacke ? 😀😀
 
Nazad
Vrh