Plug - osnovna tema

A koliko može dobiti za nosače crtala, imam ih par komada, čak i za one stare plugove gde u stvari nije klasično crtalo već čistač brazde/održavalac dubine koji ide iza zadnje glave po dnu brazde.
Prebiram staro gvožđe, premeštam ga godinama iz jednog ćoška dvorišta u drugi, i za koji god komad da se uhvatim žao mi je da ga dajem u staro gvožđe, sve trebaće možda nekad - a neće. I tako u tom gvožđu i ti nosači crtala, neki veliki točkovi od valda parača za pogon kutija za veštak, kojekavih ulagača za veštak, njihovih nosača i more stvari od kojekavih poljo mašina koje su još konji vukli...
 
Znaci maksimalna dubina 25cm.Onda cu da ga prefarbam i prodam.Meni takav plug ne treba a imam jos jedan tako da ce samo da mi zauzima mesto.
Sad sam se setio, jednom sam orao sa malim leskovackim( koji je slican olt-u) i nikakav nije.Posle 2 metra ga masa izbaci a crtala nije ni imao bas zbog toga sto gusi.
Nov nosac kosta 900 din, polovan 500 ili 600din
 
Ajd sad usporedi Regenta i Lemkena toga?Koji je bolji za vuci koji bolje slaze i koji bolje zaorava?
Pa s ovim Lemkenom sam sad uzorao samo par jutara podrivanog strnista, pravi test ce biti najesen, ako se ne proda prije.
Ali sad na prvu bih rekao da nema velike razlike. Imao sam Lemkena i prije, samo sa standardnim daskama.
 
Otisao drug oreko i rekao mu 80 klirens i 100 glava glava kaze nema sanse za dvobrazni, pa se setio spram 757 da mu dam mere ako iskrsne neki obrtac
 
Polovan obrtač teško sa tim dimenzija, da je dvobrrazni. Možda neki emo.
Novi da, lemken je tih dimenzija 80 visina, 100 razmak, a dve brazde.
Tri i više brazda se nadaju polovni u toj dimenziji.
U poslovnim dvobraznim 75 visina je možda realnost, pa kad bi uhvatio razmak 95 ili 100 to bi bilo ok.
Na sajmu videh trobrazni kuhn 70 visina, razmak 90, ala je to mali plug.
 
Kolege molim savjet. Imam nov plug 2018g vogel not bečej 756.2 i traktor dajc 55 ks 4wd. Sa plugom sam prezadovoljan po svim osobinama. Sad sam kupio jos jednog dajca 75 ks 4wd i mislim da njemu treba veci plug, mozda 2x 14 colova. Guma je 380 cm. Šta vi mislite za preporuku, zemlja je srednje teška.
 
Nazad
Vrh