Plug - osnovna tema

A izvinjavam se, tri brazde po 12 bi bilo mnogo I za 75 konja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Razmišljam da kupim turski plug unlu ravnjak tri brazde. Pisano je ranije čitao sam temu ali opet se dvoumio da li uzeti pune daske ili rešetkaste. Čini mi se da bi puna daska po obliku bolje okrenula brazdu.
 
Шта мислите о наваривању кљуна или како да га назовем на раоник тј предњи део раоника који треба да мења цртало?
 
Шта мислите о наваривању кљуна или како да га назовем на раоник тј предњи део раоника који треба да мења црталo?
Мене више интересује технички део таквог подухвата - који материјал и чиме заварити, а да се реално не одвали после три круга.
 
Зар идеја није да отпор буде мањи, да тај оштар "нож" вертикално сече пластицу, а не да га цепа ипак затупасто чело даске?
 
Ima neko Maschio plugove? U uputstvu ima koliko one navojne sipke treba da budu duge za razlicitu sirinu tockova. A odakle se mere, je l od krajeva? Mislim na ove L1 i L2
3459a34872853d39be6d7a6b4acbf038.jpg
 
Ne treba ti uputstvo uopšte, to ćeš u radu naštelovati za 5 minuta
Sa l1 šteluješ širinu prve brazde, a sa l2 ugao grede
Metar, 5 minuta i naštelovaćeš sam, ne treba ti niko
 
Nemaš potrebe da se igraš sa podešavanjem na njivi kada su ti već dali uputsvo sa tačnim merama za podešavanje.
Na tvom crtežu RA znači unutrašnji razmak zadnjih točkova i u odnosu na tu meru i radni zahvat podesi L1 i L2 (sve imaš u tablici)
 
Ovo me je zanimalo, da li od centra bolcna ili cela njihova duzina, kao sto je boldirano na slici.

Edit: crveno ili zeleno. Dr68 kaze zeleno
3cf38599642e5d2abbf27bdaf644e230.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh