Plug - osnovna tema

Ma nista komso,meni rekli samo na koliko cm ide kraci a na koliko duzi i nema veze s vezom pa sam sam stelovao...ni upustvo neko nista nisu dali vec mi poslali na mail uzas..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Grunt,Zorge moze to da se odradi. Neka osnovna priprema je staviti plug na ravno,montirati crtala i onda na osnovu toga ,,uhvatiti,, ugao pod kojim na raoniku navariti taj noz. Ljudi ovde su koristili stare raonike koji u sebi imaju veliki procenat mangana i ugljenika a svi stariji plugovi su isli sa nekim procentom koji je bio na 1%ugljenika i 13%mangana pa nagore a moze i gibanj jer ne mora da se brusi,ima odgovarajucu debljinu i nema potrebe za kasnijim tempiranjem u pecnici a isto se radi i kao kada se navaruje na raonik celom duzinom. Kada se bude isekao deo koji treba navariti na raonik obavezno u prvom prohodu-zavaru ih spojiti elektrodom za spajanje celika koji trpe rad,koji su elasticni i koji nece puci. Tu se savetuje da se ne radi obicnom bazicnom elektrodom i zicom ako se radi sa co2 koja nije legirana zbog pojava mikropukotina i prodora korozije u var i sastav. Elektrode koje mogu :edur 600,CrWC600,abrazen55,eh516,el307,medjuvar moze sa aws e18.8 pa preko a5.13 a isto i moze na samoj ostrici da se odradi zbog samog habanja
 
Prati se pravac crtala,pravac drzaca pretpluznjaka ako ga je plug imao,pravac noge pluznog tela ili moze da se koristi i greda pluga zategne se stega sa cevkom nadole,namesti se noz i doda materijal(cev,plocevina itd) da ga pridrzi. Ovo za drzac pluznog tela i gredu sve dolazi u obzir ako plug nije krivljen normalno. On tu trpi silu ali ako se ispostuju odredjene procedure i samo varenje i kvalitet elektrode onda je to ok
 
Treba mi pomoc,imam plug lemken opal 80,pa sam nosio kod strugara da mi stavi nove bolcne i sta treba,kad sam montirao klip mi je bio duzi pa sam odvrnuo neki sraf malo da ispustim ulje kako bi ga zakacio a sad nece da mi okrece plug,jel ima neko ko se razume u to,bilo kakva pomoc

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Uspeo sam da resim,zamenio sam spojke ali nista a onda zamenio sam creva na klipu i proradilo

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Potreban mi je vijak M18 x 80mm u kvalitetu za plug. Bitno mi je da telo vijka bude fi18mm jel mi je rupa na nosacu predpluznjaka i grede tolika. Sada je fabricki sitni neki navoj.
Da li neko zna neki radnju u NS koga pozvati? Zvao sam Vijak i Mikron. Mikron moze po uzorku pa ako ne nadjem moracu do njih.
 
Зар идеја није да отпор буде мањи, да тај оштар "нож" вертикално сече пластицу, а не да га цепа ипак затупасто чело даске?
Imam to od zadnje motike futoškog špartača pravio i zavario

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Potreban mi je vijak M18 x 80mm u kvalitetu za plug. Bitno mi je da telo vijka bude fi18mm jel mi je rupa na nosacu predpluznjaka i grede tolika.
U prodavnici "ITI" u Vrbasu sam svojevremeno kupovao sigurnosne šrafove za plug Regent, verovatno imaju i tu dimenziju.
 
Grunt,Zorge moze to da se odradi. Neka osnovna priprema je staviti plug na ravno,montirati crtala i onda na osnovu toga ,,uhvatiti,, ugao pod kojim na raoniku navariti taj noz. Ljudi ovde su koristili stare raonike koji u sebi imaju veliki procenat mangana i ugljenika a svi stariji plugovi su isli sa nekim procentom koji je bio na 1%ugljenika i 13%mangana pa nagore a moze i gibanj jer ne mora da se brusi,ima odgovarajucu debljinu i nema potrebe za kasnijim tempiranjem u pecnici a isto se radi i kao kada se navaruje na raonik celom duzinom. Kada se bude isekao deo koji treba navariti na raonik obavezno u prvom prohodu-zavaru ih spojiti elektrodom za spajanje celika koji trpe rad,koji su elasticni i koji nece puci. Tu se savetuje da se ne radi obicnom bazicnom elektrodom i zicom ako se radi sa co2 koja nije legirana zbog pojava mikropukotina i prodora korozije u var i sastav. Elektrode koje mogu :edur 600,CrWC600,abrazen55,eh516,el307,medjuvar moze sa aws e18.8 pa preko a5.13 a isto i moze na samoj ostrici da se odradi zbog samog habanja
Ljudino pa nije to crkva nego crtalo,ovde su ljudi za tu namenu navarivali motike od spartaca,presecali crtala na pola pa zavarivali i ko zna sta sve, nikom nije otpalo a elektrode se koriste koje se nadju u lokalnim radnjama(obicne rutilne)
 
Ne kazem da ne moze,i ja dosta radim sa rutilnim,zalepice ga svaka elektroda ali ako zelis duze da traje i da nemas krivljenja i pucanja i ako imas teske zemlje onda uradis sa nekim elektrodama preporucenim za to. Kod nas je problem sa tezom zemljom i radimo na ovaj nacin za koji ne tvrdim da je ispravam ali se pokazao delotvornim i boljim nego rad na masinama pogotovu koje idu za tezu obradu zemlje bolje od rutilne.
 
Nazad
Vrh