Plug - osnovna tema

Iapred sastava na gredi izmedju druge i trece brazde. Zurio sam , pa nisam mogo da uradim precizniju sliku.
 
evo nasao sam samo ne mogu da otvorim cenovnik pa ne znam koliko su, pise za OLT i batuje isti
http://www.szrplamen.com/raonici.html
sad ako neko moze da otvori cenovnik od vas da mi kaze koliko kostaju i koja je razlika izmelju ovih obicnih, samoostrecih i sa kljunom?
imas u SZR- MIKRON iz putinaca verovatno ranike i sve sto treba za plug. kod nas ih mnogi koriste i svi kazu da su dobri. ja treba da kupim za OLT PTO2 i ranike i deo daske kod njih. imaju napravljen prednji deo daske po originalu radjen .a kod mene je pojedeno do bola. u cemu je razlika izmedju obicnog i ranika sa kljunom . jel se sa kljunom koriste u tezim zemljistima ili kakva je prednost takvih ranika
 
@vica022
imam ja na svom regentu raoinike sa izmenjivim spicem,prošle godine sam ih prvi put stavio i jako sam zadovoljan,plug na pola metra vec ulazi na zadatu dubinu i kad orem tvrdja i sabijenija zemljišta ne iskače mi plug iz zemlje,neki kažu da se teže plug vuče sa tim raonicima baš zbog tog spica mada nisam primetio da je traktoru nešto više teško.
 
Sta mislite o ovom plugu http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1297449_EBERHARDT_d653_2000_god
Danas sam bio da ga gledam,visok je oko 82 i razmaj 102.I taman da ga pazarim kad vidim na prednju glavu nesto vareno.Pitam sta je kaze pukao mu osiguravajuci sraf i odvario jedno parce ,vidi se na trecoj slici taj deo je svetlije zelene boje..Dajte neki savet strucan (ko ga ima)Plasim se da ga ne uzmem pa da me jebava da vuce u neku stranu.....
 
Zasto nisi slikao taj detalj gde je varen . Sa ovih slika se uopste ne vidi , i to sto ti je prodavac reko , to uopste nije tacno .
 
Mislim na to sto prodavac kaze da je puko sigurnosni vijak i zato je doslo do ostecenja. Pogledaj dobro , jer u toj zoni najcesce puca greda , pogotovu ako je plug predvidjen za 3 gnave , a posle je dodatno nabacena cetvrta glava. Zasto nisi slikao , pa da sada zakacis slike ?
 
Dragane,vidi se na trecoj slici kod vijka kako je drugacija zelena boja,malo svezija nego stara.Tu je varen i nema nikakve veze sa gredom ,greda je 140 mm,i nigde nije niti varena niti bilo sta.Znaci varen je deo gde je vijak.Imam utisak kao da kad je pukao vijak da ga je cepao jos i tako pocepataj deo gde glava ulazi kod tih vijaka.Inace covek ima fendta 716 vario i kaze da prodaje plug jer su mu jako siroke gume pa mu smeta jer ovaj plug ima fiksni zahvat.E sad dali je to prica za mene ne znam.Mozda je i tako a mozda i nije.
p.s Plug je 3+1 fabricki,a ta greda moze da izdrzi kolko hoces....Mene brine ta prva glava da nije mozda nesto krivo pa da zeza,i da ga zato prodaje.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da se ta marka vise ne proizvodi. Raspitaj se dobro gde ces se snabdevati sa rezervni delovi.
 
Juce stigao plug, nadam se da ce se dobro pokazati, ako neko ima ovakav plug dobro bi mi dosao neki komentar i savet.
by8y.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

44fv.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

mi2h.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Dragane,vidi se na trecoj slici kod vijka kako je drugacija zelena boja,malo svezija nego stara.Tu je varen i nema nikakve veze sa gredom ,greda je 140 mm,i nigde nije niti varena niti bilo sta.Znaci varen je deo gde je vijak.Imam utisak kao da kad je pukao vijak da ga je cepao jos i tako pocepataj deo gde glava ulazi kod tih vijaka.Inace covek ima fendta 716 vario i kaze da prodaje plug jer su mu jako siroke gume pa mu smeta jer ovaj plug ima fiksni zahvat.E sad dali je to prica za mene ne znam.Mozda je i tako a mozda i nije.
p.s Plug je 3+1 fabricki,a ta greda moze da izdrzi kolko hoces....Mene brine ta prva glava da nije mozda nesto krivo pa da zeza,i da ga zato prodaje.
Da sam na tvom mestu otisao bi da ga vidim i procenices dal ti je slozio pricu ili je stvarno tako.
Kad sam kupovao plug za ruju nailazio sam na svasta, recimo jedan IMT4 brazni fabricki, kaze gazda ima jednog radnika jakog u ruke i toliko je stezao sraf da je otkinuo maticu unutar grede(ko ima imt-a zna o kojoj se matici radi) greda je morala da se otvara da bi se zamenula matica i navodno ga nosio u Fopu da mu to odrade, a u dvoristu je imao Fiata 180-90 kao @cicijev, ma raskinuo ga Fiat 100%
nasao sam sliku u albumu, vidi se mesto gde je opravljan!
attachment.php
 
dragane kovacev,biosam kod gazde i ni sam ne znam dali prica istinu ili ne......
a kako i da ocenim.....???

- - - - - - - - - -

Sve se nadam da ce da se umesa malo i urednik i da da neko strucno misljenje.:ideja:
 
Epa onda si trebao da teras gazdu da ga probate kod njega na njivi, da vidis kako prevrce ta glava, ako je malo senuta nece raditi dobro.
Plug mi se svidja al ga ipak ja nebi pazario, jer je to puna cena za rizik, jedino da ti spusti da mozes to da zamenis novim delom.
Cuo sam od mnogih da su Eberhardt mnogo dobri i kvalitetni plugovi.
kojim traktorom planiras da ga vuces?
 
Nazad
Vrh