Plug - osnovna tema

I naravno da to ovde objavite, jer imam identičan problem sa dvobraznim plugom IMT 756.
 
Ne moras da kupujes, majstor to odradi za sat. Video sam kod druga na 757.3 od dole na osovini ide cug-cupangla (ako I dalje neko ne zna sta je to je ono preko gibnja na prikolici) taj zaonljeni deo, a krajevi sa navojima idu gore, na rucku se zavari nosac kroz koji prolazi deo sa navojem I zavrne se klasicnom maticom.
 
Aha, sad sam shvatio sve... Moram odstampati ove slike, i komentare vase pa otici do majstora da mu pojasnim :)
 
Ma to je komplikovano. Zavari navrtku M 12 na rupu sa druge strane kocke a na gornju stranu kocke podmetni neki lim ako treba. Moras da odvijes ili odseces orginalni sraf sa kocke ili stavi neki duzi da mu sluzi kao vodjica. Znaci ovim novim srafom guras kocku dok se ne zabravi a kad popustis sraf sa druge strane udaris cekicem po vodjici ivratis kocku nazad.
194e2f05d6.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ja sam imao isti problem na istom plugu. Resenje je bilo navarivanje kockice i ravnanje na glodalici. Evo vec 5-6 godina traje iako je dodata i 3 brazda na plug i orano je i kako treba i kako ne treba. U Fopu Novi Becej je originalna rucka sa cupantom bila oko 4000 dinara ako se ne varam.
 
IMT_755_vk_2.jpg


Evo malo bolji pregled kako izgleda ručka sa praktičnijim rešenjem definitivno.
Jer imam jedan sa kockom a jedan sa ovakvim rešenjem i za vikend na drugom plugu izbacujem kocku tj. prepravljam ručku sa cugom da bude.
 
ja sam kupio 756.2 vk za 250e a plug nije poorao 50kj a ja sam ga proširio sada mu je zahvat 70cm + točak i za torpeda je kao bombona
 
evo slika od mog pluga, novi raonici, treba ovu dasku malo da skratim da bude dokle i raonik a ne znam sta cu sa plazovima, moram li daasecem ove zavarene ploce na njima?
sd77.jpg

jnf9.jpg

m975.jpg

mv68.jpg
 
Nazad
Vrh