Plug - osnovna tema

gde bi ja mogao da nadjem za moj plug Batuje dvobrazdni one raonike, to je neko pre mene pravio ko zna od cega pa ne valja nista nece u zemlju nikako, pase li od nekog ili da se pravi prema njemu nesto?
 
Meni se cini da Lemken ima najslabiju gredu. Najvise plugova te marke vidjam sa varenom gredom , na drugo mesto su Kverneland plugovi. Ili mozda obe marke zauzimaju istu poziciju. Zasto je to tako ja neznam odgovor. Mozda cujemo odgovor od nekog strucnijeg.
 
i na najboljim masinama dolazi do zamora materijala + ako je non-stop napolju na kisi, snegu, mrazu, suncu ili se kaci za mnogo jaci traktor nego sto je predvidjeno, udari u kamen medjas, drvo, banderu u okretanju itd itd itd
 
Lemken i Kverneland "najcesce" pucaju zato sto ih najvise ima... Ne verujem da procentualno pucaju vise od bilo kog pluga, ali po broju komada, moguce da prednjace...
To je ona prica da je najujedljivija rasa pasa na svetu zlatni retriver... ne zato sto su najludji, vec zato sto ih najvise ima pa je lakse naleteti na ludaka u toj gomili...
 
Свашта овде човек може прочитати. Па мени су сви плугови напољу и никад ништа није пукло. Напољу су не зато што сам немаран, већ зато што немам места где да их ставим.
 
isti su kao i za leskovacki mali plug , na pomeranje... ima ih u prodaji , ukucaj plamen , ili srbobran oni prodaju
evo nasao sam samo ne mogu da otvorim cenovnik pa ne znam koliko su, pise za OLT i batuje isti
http://www.szrplamen.com/raonici.html
sad ako neko moze da otvori cenovnik od vas da mi kaze koliko kostaju i koja je razlika izmelju ovih obicnih, samoostrecih i sa kljunom?
 
Zmaj 151 tvoj plug ako nije puko do sad onda nece ni puci. Mala sala , aj :ppozdrav:. Tvoj plug deluje mi dobro , a vidi se da je ok. Oni najvise se lome ispred ili iza one ploce gde se dodaje 3ca ili 4ta brazda.
 
Gde mogu kupiti originalne delove za plug voogel noot l950? Trebaju mi grudi daske i raonici.
 
@Staropazovcan: Slike koje si tražio.
jzwmm8.jpg
2mq5gnl.jpg
fbydmq.jpg
 
@Staropazovcan: Slike koje si tražio.
jzwmm8.jpg
Ovo je skoro identicno kao kod mene.Razlikuje se samo jedna stvar,tamo gde se kaci okretna osovina na plug,kod tebe je puno gvozdje sa probusenom rupom,a kod mene je kao poteznica u koju ulazi ram pluga i srafi se.
Je l' bi ti bio problem da slikas glavu (sto drzi dasku,raonik i plaz)?
Mislim da su N15 i N15G mnogo slicni,da su razlike jako male,naravno,N15G mi se cini da je bolji i za nijansu jaci.
P.S. Hvala za slike!
 
Nazad
Vrh