Plug - osnovna tema

Po mom iskustvu Plamen je za nižu cenu daleko bolji.Čantavir je skuplji i nema više kvaliteta kao nekad.
 
Meni su skoro stigli iz plamena samooštreći sa kljunom još ih nisam probao ali deluju stvarno dobro odradjeni.lepo leže na plugu imaju dobar ugao.to mi je za one leskovačke od 13 coli ako sa njima bude orao dobro znači da su dobri.a njih koristim samo za razoravanje livada i starih voćnjaka
 
mislim da su bili 2200 po komadu ne mogu tačno da se setim,obični za kovanje su 1200,imali su i samooštreće ravne valjda 2000.ali su vrlo poslovni već sutra dan su mi stigli raonici sve po dogovoru i brzo završeno
evo kako izgledaju i stoje.nisam još stigo da stredim ove daske treba da se urade čela nego nema se vremena

samo treba obratiti pažnju jer su rupe sa četvrtkom kao na imt nisu kao original sa jednim zarezom pa treba obratiti pažnju na šrafove ukoliko ne naručuješ i njih zajedno
 
Tako i ovaj 754 sto sam nabavio s kverneland glavama (inace nasao sam podatak da su na 754 ugradjivane Kverneland No1 daske) se lakse vuce nego IMT 755 koji je jako tijesan... 754 ima zahvat 12" ali je razmak izmedju pluznih tijela kao na 755. Ima jedan u susjednom selu i 755 i 754. i kad sam gapitao s kojim traktorom vuce koji plug, kaze 540 vuce 755 a 533 vuce 754 jer je sa 754 osjetno lakse orati. I kad sam mu rekao da je 754 12" nije mi mogao vjerovati. Vidio je da je plug malo "tjesan" pa je odmah mislio da se radi o 10".
Jedva nadjoh ovaj post, obzirom da sam ga procitao pre vise od godinu dana :)

Htedoh da pitam: da li se ovaj plug proizvodio samo kao 2x12'', ili postoji i 2x10''?
U google pretrazivacu pise na nekoliko mesta da ima i 2x10'', pa sam se skroz zbunio. Zvao sam plamen da pitam za delove ovog pluga, i rekose mi da oni znaju samo za varijantu 2x12'', pa rekoh da razjasnimo.

Ima jedan na prodaju, i kaze mi momak da je 2x12'', visoki klirens i da ima Kverneland glave (znaci, razume se, i verovatno ne gresi).
Trazi za njega 400e. Nisam jos isao da ga gledam. Nove daske za ovaj 754 su 80e komad sto nije malo. Raonici su jeftiniji tj nesto preko 1000 din komad.
 
najverovatnije ove samoostrece, a srafova imam . ne stoje bas lose, aj probaj pa javi jesu dobri za nasu zemlju, ili da radi kovac :D , posalji mi adresu i tel . od firme u pp . hvala.
 
Sa jucerasnjeg terena po Francuskoj.
2hs6mmu.jpg
1pdun9.jpg
2n1ggtt.jpg
 
Koliko sam primetio u tom delu F. imaju dosta peskovito zemljiste , pa zato se daske brzo izlizuju. Ali predhodni domacin je na francuski nacin to zakrpio i ojacao.
 
Ma de da padne pazar cene su im nebeske. Napravio sam ukupno 1300km, spavao dve noci u kolima , a zaboravio da ponesem cebe , na kraju pazario sam u jednu veliku prodavnicu nesto za jelo i vratio se kuci. Evo okacicu jos koju sliku sa moje turneje.

- - - - - - - - - -

16ht7x1.jpg
2lcso04.jpg
2z9h7ar.jpg
 
Ma jesu , samo sto nama ne odgovaraju te njihove cene. Daske su potrosni materijal , i one se menjaju. Ali daske uopste nisu jeftine. Za kvernelanda daske kostaju 240e komad , a za Kuna uopste nemam pojma.
 
Da se pohvalim. Kupio sam danas plug 2x12'' tj 2x30cm IMT 754 vk sa kverneland glavama :ppozdrav:
Uz njega sam dobio i neki improvizovan tocak koji je funkcionalan. Kaze prodavac da ga je dobio uz neku kompenzaciju, i da nije lepo mogao da ga vuce sa imt 533, pa mora da ga proda. Trazio je 400e za njega, ali sam mu ponudio 300e, nasta je i pristao :bravo:

Mislim da mu je vratilo od leskovackog pluga (ako neko prepozna, neka javi), ima par varova ali je ram kompletan, daske u skroz ok stanju. Raonici su neki drugi stavljeni, ali ce biti zamenjeni originalima. Ima ih u plamen-u.

Evo i slika.














 
Nek te dobro sluzi.Vratilo je od OLT Alkara stim sto je za levu polugu kacanja skinuta sapa i na strug obradjeno direktan bolcn,znaci vratilo je krace za oko 10cm.
 
Ne znam da li je to sto je vratilo krace dobro ili lose za oranje? Izgleda snazno i masivno.
Brine me i da li cu moci na mom zetoru 5711 da nakacim poluge za plug, jer mi izgleda da ovo vratilo ima dosta deblje kacenje? Mozda su moja okca mala, a mozda i ne. Ukoliko jesu, samo cu na strugu da stanjim kacenje vratila.

Fali mi i kompletno crtalo. Moram to negde da nadjem... bar jedno.
 
Nazad
Vrh