Plug - osnovna tema

I kod mene svi oru bez problema sa 756 visoki,nisam cuo i video da nekom gusi,a i ja sam orao sa tim plugom mnogo puta nebaliranu sarovinu.
Tu je problem sto se u Vojvodini ore 35cm a kod nas 20cm.
 
Dobar taj 756 VK k'o da ga nemam u avliji,moze on da zaorava na svim dubinama ali mora da pokisne komusina tj da se slepi inace iza beraca nece da moze.
 
Ja mora da neznam sa cim sam orao,a zakacio sam za traktor u oranju preko 100 plugova domacih proizvodjaca.Tako da sam sve probao.To mi posao.:osmeh:
 
Ja sa FOP-om 610.07 ladno zaoravam,to što ostane gore je zanemarljivo.Nemam deflektore inače bi sve zaorao.
 
Nisam napisao"modela"vec samo"plugova",a sto se tice modela mozda sam poneki omasio,da kazem da sam 70% probao u oranju.
 
dsc00314.jpg
dsc00316.jpg
dsc00315.jpg
otac je kovac,medjutim oboleo je i ne radi vise taj posao,mozda neko od vas zna od kog su pluga ovi raonici,imam ih cetri,duzina je 600mm,oglasio bi ih ali neznam nista,shliter je vukao taj plug u nasoj zadruzi pre 30.godina
 
cokikovac,raonici za koje pitas su od velikog Leopard pluga 16 coli,izumrla vrsta,odlivak na raoniku je znak bosanske fabrike BNT-Bratstvo Novi Travnik.
 
cokikovac,raonici za koje pitas su od velikog Leopard pluga 16 coli,izumrla vrsta,odlivak na raoniku je znak bosanske fabrike BNT-Bratstvo Novi Travnik.
hvala druze,nema potrebe da ih oglasavam verovatno su svi ti plugovi pretopljeni,pozz

- - - - - - - - - -

cokikovac,raonici za koje pitas su od velikog Leopard pluga 16 coli,izumrla vrsta,odlivak na raoniku je znak bosanske fabrike BNT-Bratstvo Novi Travnik.
hvala druze,nema potrebe da ih oglasavam verovatno su svi ti plugovi pretopljeni,pozz
 
Nazad
Vrh