Plug - osnovna tema

Ljudi pomagajte.Imam ursuz 360,koji mu plugovi najbolje odgovaraju,a da ih ne iskrivi?Za duboko oranje,a zemlja je pretezno smonica.Ja imam jedan IMT-ov visoki klirens,ali sam ga krivio nekoliko puta i nosio kod majstora isto toliko.To mi je malo dojadilo.Moram da uzmem drugi,a nebih da ponovo naletim na isti kao ovaj sto imam.I koliko bi kostao dobar plug za ovaj traktor.Pozdrav
 
Leopard 10 ili 12 coli(2x25 ili 30cm).Ko ga iskrivi svaka mu cast.Naravno tu isto spada i Leskovacki zeleni 2x32cm.
 
344p502.jpg
 
Leopard 10 ili 12 coli(2x25 ili 30cm).Ko ga iskrivi svaka mu cast.Naravno tu isto spada i Leskovacki zeleni 2x32cm.
Ja sam mog polomio tako da sam korpom isao po njega na njivu...pukao na tri dela-piramida na pola,prva i druga glava sa tockom.pukla 4 srafa.sve se dogodilo na sred njive,nikakvi panjevi,kamenja i slicno nije umesano...
 
hvala druze,nema potrebe da ih oglasavam verovatno su svi ti plugovi pretopljeni,pozz

Samo ti njega, prijatelju oglasi. I dan danas se izrađuju novi raonici za te plugove i prodaju po vašarima. Ako su ti plugovi izumrla vrsta u jednom selu, ne znači da ih više niko nigde ne koristi.
Za one koji misle da nisam u pravu evo ga jedan demanti u napred:

http://www.szrplamen.com/raonici.html

- - - - - - - - - -

Evo mog miljenika među plugovima:



U pitanju je Rudolf Sack Leipzig ko zna koliko star. Jedno je sigurno. Iako je tokom svog radnog veka više puta prepravljan, u pitanju je original traktorski plug, verovatno za nekog deda-Dajca predviđen, dakle nisu ga nikada vukli konji. Izuzetno lako se vuče, ali nije za zaoravanje mase. To je samo za bašte, ali ja ga koristim i za osnovnu obradu pred setvu ozimih strnina umesto teške tanjirače, samo ga tamo ne zakopavam ovako duboko:




Evo ga izblza i još bliže da se vidi firma i pečat.

Ima i ovakvih stvari još u upotrebi i to u tip-top stanju, pa zašto bi onda Lemindovi od 16'' bili nužno svi pretopljeni.
 
Nazad
Vrh