Plug - osnovna tema

Архимедовим законом се обично назива онај за силу потиска а тај закон сумњам да би се свидео власнику .. сем ако не утера у канал па нема куд ;) .. нацртаћу лепо касније сви сте га излупали ..
 
Arhimedov zakon se odnosi na tečnosti, a takođe je uveo i zakon što se tiče poluge i jedan je od najprimenljivijih fizičkih izraza da ne :off_topic:, plug je po sistemu
300px-LeverPrincleple.svg.png
 
@nadalj@Ako je ovo pokušaj kako onda tek oreš.:sta:Šppera obavezna.Kada prebaciš prekidač na dizanje špera se isključi a kda udješ u brazdu i spustiš odmah se uključi.Jeli tako?????Bolje posle tarupa. Ovo je autoreset plug.??????
 
Poslednja izmena:
Špera ..Još jedan u nizu germanizama...Šta da radimo kad su i šafciger i aufzug i difer. isve ostalo došlo kod nas pre nego što smo i imali reč za to.
 
@nadalj@Ako je ovo pokušaj kako onda tek oreš.:sta:Šppera obavezna.Kada prebaciš prekidač na dizanje špera se isključi a kda udješ u brazdu i spustiš odmah se uključi.Jeli tako?????Bolje posle tarupa. Ovo je autoreset plug.??????

Heh spera... Pa ne znam mozda i nije obavezna al cini mi se da je manje klizanje. interesantna rec, inace nisam je cuo ranije. Da, iskljuci se automatski plilikom dizalja hidraulika a isto tako i ukljuci spustanjem. Auto reset ? nije. Pretpostavljam da mislite na onaj memory cilindar. Jako mi se dopada plug medjutim, daske nisu original svapske nego je ovde nesto domace. a moze se videti na snimku kolko su defletkori istroseni - e to je pravi materijal.

@KishRobert - mama mi je bila jos gora kad je videla snimak :)
 
Sitne razlike od IMT-a .Naj već je vratilo .Po meni je to veliki problem kada je samo jedna strana vratila savijena jer je torziona sila na vratilo ogromna pa trpi ručka i raz.....be onaj mehanizam.
 
Nazad
Vrh