Plug - osnovna tema

Dopalo mi se što jedna firma ovako malo smota lemeše po sredini.
2rgcrxv.jpg
 
Da to nije navareno samo dobro uradjeno ?

Kish je potpuno u pravu za penjanje u traktor , danas sam slučajno primjetio na traktoru da je desna donja stepenica tolko prordjala da se klima , skoro da otpadne , zamisli tragedije da pukne stepenica a traktor u pokretu.::lose::
 
Olt plug sa slike je Posavac 12 coli 2.30.Slican IMT-u ali ima dosta razlika,noga nosac glave je prava i livena je,plazovi drugaciji,nastavci dasaka,prevrtaci,vratilo,rucica,nazubljena ploca,nosaci crtala,uglavno ima bitnih vidljivih razlika.

Spasoje vecina proizvodjaca ovako i rade raonike,nije to navarivano,klasicno malo savijen.
 
Zato sam i pohvalio.Pre su bili ravni i kad ga staviš dosta rovi pa ga nosiš kod kovača da ga malo "iskoriti"
 
imt 756 vk. dali netko od vas koristi ovaj plug s predplužnjacima umjesto crtala, razmišljam da napred umjesto crtala stavim predplužnjak. plug je dvobrazdni.
 
Razmak izmedju glava od samo 80cm ce ti mozda praviti problem.Na 757 koji ima razmak 1 metar mozes da okacis i luster,nema da smeta.
 
756 nema sta da trazi u kukuruzovini ako nije paljeno ili ako nije natrula od kise to jest slepljena za zemlju.Orao sam pre neki dan sa 757 izvucen stajnjak a kukurzovina nije paljena stajnjak nije bas ugoreo bilo je i slame,kako to cudo od pluga guta pa to nije normalno mislim da bi ovcu provukao izmedju glava:haha:
 
756 nema sta da trazi u kukuruzovini ako nije paljeno ili ako nije natrula od kise to jest slepljena za zemlju.Orao sam pre neki dan sa 757 izvucen stajnjak a kukurzovina nije paljena stajnjak nije bas ugoreo bilo je i slame,kako to cudo od pluga guta pa to nije normalno mislim da bi ovcu provukao izmedju glava:haha:
ljudino draga ja orem sa imt756 i sa srbijancem 756 sa vogelovim glavam i iza berača i iza kombajna bez tarupa bez ikakvih problema.bitno je samo brazdu postaviti na pravo mjesto u odnosu na redak kuruzovine tj da zid brazde bude uz sam red panjeva od kuruzovine.
 
I ja isto orem sa 756 vk, sarovinu nikada ne palimo a izvlacimo i stajnjak i orem bez problema, desi se jedino da zagusi ako su crtala mnogo spustena, ali samo ih podignem malo vislje i teraj.
 
Pa kako ja nikad ne mogu da zaorem sa sesticom,ili je do vase sarovine ili je do mog stelovanja pluga.:osmeh:Ne stvarno ljudi kad je masa velika mozes se slikati sa 756 i ako hoces dublje da ores al ajd sad ako je kod vas tako to je pun pogodak.Dajte neke slike tog oranja?
 
Ja isto ne verujem da sa 756 se moze adekvatno zaorati. 757 sa njim radim a 756 ima drugar, neuporedivo sedmica bolje zaorava. Da li mi takodje ne znamo da podesimo plug ili su gremlini usli u njega :osmeh:
 
Nazad
Vrh