Plug - osnovna tema

Ja sam mog polomio tako da sam korpom isao po njega na njivu...pukao na tri dela-piramida na pola,prva i druga glava sa tockom.pukla 4 srafa.sve se dogodilo na sred njive,nikakvi panjevi,kamenja i slicno nije umesano...
Srdjane jel taj sto je puko bio Leopard sa krivom gredom,oni obicno hocu da puknu na zdravo jer su kratki a nemaju uporu na prvoj glavi.
 
Sve zavisi od zemlje! Sto se tice nasih atara ovde jako je malo tih 60 ks za 3x30. Da bi se ovde oralo na dubini 0d 25-30 cm u godinama kad se tesko ore trebalo bi 35-40 ks po brazdi!
 
nije mi teška zemlja a nebi orao zimsko sa njim imam vogela 2x12coli ravnjaka,sa ovim bi strnjake ugarao i možda za pšenicu i ječam

Zavisi kakva ti je zemlja,ako je laka onda mozes komotno 3x12"....Kod mene 560 vuce tri brazde 20 cm duboko.....Najbolje je da pozajmis od nekog pa da probas i tako ce da budes najsigurniji....pozdrav
 
Mislim da mu nebi odgovarlo 3x10" zbog uske brazde a gume ako se ne varam su mu 16.9...Inace ja sam mislio na IMT 756.30 i veoma je mala razlika u otporu po mom misljenju cak mislim da se skoro jednako vuku sa IMT 755.30....
 
ima uporu na obe glave...kao na tvom...jednostavno pametniji popustio.
Boze al sam ja puko,tek sad vidim sta sam napisao pa da se ispravim.Svaki Leopard ima obe upore za prvu i drugu glavu ali kod ovog sa krivom gredom prva upora je mnogo blizu piramide pa i nema neki efekat jer je plug kratak pa za mene kao i da je nema, a nema ni rasponku ubacenu pa pri vecem naprezanju se plug skupi na silu i pukne.
Evo razlika,oba 2x35 ali prvi sa krivom gredom oce da pukne.
 
Ako mislis na zeleni Leopard novi,skinu sam sa neta.Da ima gde da ga slikam uzivo u Srbiji rado bi to ucinio ali ga nema kod nas.
 
Plug zasticen nitro lakom...........


jr9mw8.jpg


293wt92.jpg


- - - - - - - - - -

Leopard sa Vogel raonicima.......

9q9v5v.jpg
 
da na njega,posto je to skladiste 300 metara od moje kuce,pa rekoh da nisi bio u komsiluku..:D:osmeh:
U pa ti si blizu,ako moze da ih malo slikas da vidimo kako sad izgledaju,i na toj slici bih rekao da u pozadini ima plug kao IMT ali u zeleno-zutoj kombinaciji,izgleda da i oni proizvode kopiju IMT-a.

- - - - - - - - - -

Ratko,sto si stavio Vogel raonike?
 
Mirko,jel razmak između plužnih tela veći kod ovih sa pravom gredom ili mi se čini.Ja sam mog sa krivom gredom prodao jer hoće da guši a inače nisu loši plugovi.
 
Nazad
Vrh