Plug - osnovna tema

Video sam to već negde. Plužna tela su mu kao neke velike "lopate za sneg" i samo promene "stranu", tj okrenu se za neki ugao sve sa šasijom pluga.
 
Ima (imao je ) kod nas kombinat takav plug sa malo više "brazda" , navodno su ga koristili kada u proljeće ponovo preoravaju zimsko oranje. Drugo ništa ne znam , zašto kako , u kojoj zemlji ,...
 
To je tkz zaokretni plug, preteca obrtaca. Daske su iste i simetricne, pa moze da ore sa obe strane, samo ga pomera levo/desno. Ok radi u laksoj zemlji, u teskoj se nije dobro pokazao. Takodje i losije zaorava biljne ostatke, ako ih ima previse.
 
Ukoliko ima neki član koji ima obrtača sa hidrauličnim okretanjem i jednim crevom na klipu(bez hidro kocke) neka mi se javi na pp.
 
Meni liči na Huarda. nEMA PREDPLUŽJAKE A NI DEFLEKTORE.Ima dva creva što znači da je cilindar dvosmeran.Po obliku lemeša i daski rekao bi da se lako vuče e sad kako prevrće i zaorava????To je moje mišljenje a možda neko zna vše....
 
Huard nije sigurno jer ja imam Huarda a nije ni nalik tome nema veze stoje zute boje boja neodreduje marku pluga,uglavnom ako je ok .nije skup
 
Evo da ubacim koju fotku pluga,necu mnogo da davim sa slikama,sinoc smo ga doterali
nikon-028.jpg
[/IMG]
nikon-029.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh