Plug - osnovna tema

Orali smo s njim malo ove godine,pravi lepo oranje,traktor ga lakse vuce nego sa imt glavama,to je ono sto moze na prvi pogled da se zakljuci.Ne moze da se vidi razlika gde je isao imt i gde je isao kverneland 3 brazde posto smo neke parcele radili sa dva pluga.
 
Vlasnici rešetkastih daski, jer Vam se dešavaju ove stvari? Bilo je puno taraske i busenja pa mi se nabilo između otvora, morao sam da silazim dole i čistim.
rivt4i.jpg
 
Zubača je korov plitke obrade,posle konja kad se pojavili masovnije traktori,gotovo je nestala na oranicama,pojavljuje se samo gde je obrada plitka
 
Zubača je teško uništiva.Ove godine je dobila lepu dozu totala.
Ima malo istine u toj plitkoj obradi ali probajte da je stavite na tavan jedno par godina i vratite je na njivu i videćete rezultate.
Stajnjak je isto tako jedan od uzročnika.
 
Moje neko iskustvo kaze da nije potrebno da se preduboko radi ali za spremanje se koristi spremac sa krivim oprugama sto dublje da se pusta . Za to je potrebno vise puta u god da se okrene i spremi najpogodnije je ugar .Total je oprlji ali ostane bar jedno kolence rizoma zivo tako da za 1 god je ima ponovo .
 
Moras pomeriti plug ka tocku traktora,verovatno je prva glava pluga hvata vise nego sto treba ,stavi slike pluga da vidimo o cemu se radi,To se desavalo mom drzgaru ali imao je probem sa 577dv jako je siroka zadnja guma i ne moze plug da zatrpa trag
 
@miroslav k, nije bilo takvih problema kod nas, u pitanju je Vogel L950. To je nov plug zar ne? Možda je to u pitanju.
 
miroslav k@ kod mene je pocelo to da se desava posle ovih silnih kisa, znaci smeta joj prevelika vlaznost zemlje, problrm je sto uvece pada kisa a mi sutradan idemo orati, znaci ne uspe zemlja dovoljno da se procedi, bez obzira nema cekanja...
da napomenem da mi se to desava u tanjiranom zemljistu, gde je masa pomesana sa zemljom pa se zaglavi medj resetke, gde nije tanjirano cisti lepo resetku...
 
Meni ovo lici da mu prva brazda nevata nista ili ako je trobrazni plug a mali ravnic pa nemogu da sklone dovoljno brazdu pa guma gazi i u sledecem prohodu ostaju kanali .kojije plug u pitanju.
 
Nazad
Vrh