Plug - osnovna tema

to si Srdjane upravu. a ja lično najviše volim Vogela i sebi samo Vogel uzmem,nekako za moje zemlje najbolje radi a i pritom je lagan,lepo ide... i još 100 vrlina da mu nenavodim...:osmeh:
 
bolje nadji mali leskovacki za te pare mozda malo vise bar u tvojoj okolini ovako ce te kosta prevoz skoro kolko i plug.i ko zna kakav je a leskovacki provereno ide lepo za univerzalom
 
Znam ovaj plug sa slike,zavaren je na sve strane.To je za izbegavati,u sto vecem krugu.Univerzal sve plugove jako lepo vuce,bitno je samo da je 10 ili 12 coli.
 
Koji je bolji plug sa resetkastim daskama ili sa punim? Koji je izdrzvljiji u radu?

landsberg je odlican plug, taj klirens od 60cm nije bas sjajan, al opet zavisi sta ces zaoravati-koju kolicinu zetvenih ostataka! jesi li ga ti premerio?
tip daske treba prilagoditi tipu zemljista, al treba naglasiti da se resetkasta d. lakse vuce i pravi malo stitnije oranje...
izdrzljiviji je onaj koji je napravljen od boljeg materijala...
 
landsberg je odlican plug, taj klirens od 60cm nije bas sjajan, al opet zavisi sta ces zaoravati-koju kolicinu zetvenih ostataka! jesi li ga ti premerio?
tip daske treba prilagoditi tipu zemljista, al treba naglasiti da se resetkasta d. lakse vuce i pravi malo stitnije oranje...
izdrzljiviji je onaj koji je napravljen od boljeg materijala...

http://upload.slike.com/?v=h1Jfx.jpg ja sam zadovoljan sa njime bar za sada. Videcemo kako ce da se pokaze kada dodje sezona....
 
E ljudi treba mi pomoć i savet oko plugova. Resio sam da kupim jedan prevrtac i nasao sam jedan relativno blizu mene idem ovih dana da ga vidim pa da pogledate slike samo neki savet sta da gledam i da li je ovaj dobar a trebalo bi da jeste a ni cena nije velika.
sa slika vidim da mu nedostaju ove pete obe pozadi ali to ce se uklopiti nesto nije nikakva investicija.ima solidne raonike, točak a ni daske nisu loše čini mi se.dečko kaze da je stajao dugo i da nije radio sa njim mnogo.koliko sam ja skontao sa ove pločice(a on nema pojma) zahvat je 60cm to je valjda po 12 coli sto bi bilo kao imt 756 jel da?on kaze da ga vuce sa 542 a ja bih sa 558.i cena ce biti dogovor. prihvatam svaki savet
sad sam video da su one pete na prednjim glavam asigurno greska kod sastavljanja i da mu fale predpluznici a treba da ih ima.nisam siguran ali mislim da neko od članova ima bas ovakav plug.ispalo mi je na brzinu pa nisam stigo da pregledam sve

[url]http://www.polovniautomobili.com/oglas1469356/rammax_tauble_ln60

[/URL]
 
Poslednja izmena:
E ljudi treba mi pomoć i savet oko plugova. Resio sam da kupim jedan prevrtac i nasao sam jedan relativno blizu mene idem ovih dana da ga vidim pa da pogledate slike samo neki savet sta da gledam i da li je ovaj dobar a trebalo bi da jeste a ni cena nije velika.
sa slika vidim da mu nedostaju ove pete obe pozadi ali to ce se uklopiti nesto nije nikakva investicija.ima solidne raonike, točak a ni daske nisu loše čini mi se.dečko kaze da je stajao dugo i da nije radio sa njim mnogo.koliko sam ja skontao sa ove pločice(a on nema pojma) zahvat je 60cm to je valjda po 12 coli sto bi bilo kao imt 756 jel da?on kaze da ga vuce sa 542 a ja bih sa 558.i cena ce biti dogovor. prihvatam svaki savet
sad sam video da su one pete na prednjim glavam asigurno greska kod sastavljanja i da mu fale predpluznici a treba da ih ima.nisam siguran ali mislim da neko od članova ima bas ovakav plug.ispalo mi je na brzinu pa nisam stigo da pregledam sve

http://www.polovniautomobili.com/oglas1469356/rammax_tauble_ln60

Ovako na slici je sasvim ok, ti najbolje znas, za oranike najmanji problem. A koliko zemlje radis pa uzimas prevrtac?
 
E ljudi treba mi pomoć i savet oko plugova. Resio sam da kupim jedan prevrtac i nasao sam jedan relativno blizu mene idem ovih dana da ga vidim pa da pogledate slike samo neki savet sta da gledam i da li je ovaj dobar a trebalo bi da jeste a ni cena nije velika.
sa slika vidim da mu nedostaju ove pete obe pozadi ali to ce se uklopiti nesto nije nikakva investicija.ima solidne raonike, točak a ni daske nisu loše čini mi se.dečko kaze da je stajao dugo i da nije radio sa njim mnogo.koliko sam ja skontao sa ove pločice(a on nema pojma) zahvat je 60cm to je valjda po 12 coli sto bi bilo kao imt 756 jel da?on kaze da ga vuce sa 542 a ja bih sa 558.i cena ce biti dogovor. prihvatam svaki savet
sad sam video da su one pete na prednjim glavam asigurno greska kod sastavljanja i da mu fale predpluznici a treba da ih ima.nisam siguran ali mislim da neko od članova ima bas ovakav plug.ispalo mi je na brzinu pa nisam stigo da pregledam sve

http://www.polovniautomobili.com/oglas1469356/rammax_tauble_ln60
Član Zombi ima ovakav plug probaj njega da kontaktiraš,po njegovoj priči je to dobar i kvalitetan plug stim da ga on vuče sa 65KS DW tamo negde po Bosni.
 
Jest Zombi ima takav plug ali u njega je teska zeljma i ima mnogo brdovitog terena ja sam blizu njega pa znam kako je to.
Dobar je taj plug.
On ce ti dati vise informacija.
 
Plug je identičan mom, Rabewerk Taube LM60. Zahvat je zaista 2x12" ili 2x30cm. Plug odlično ore, prevrtanje brazde je za pohvalu. Mehaničko okretanje funkcioniše čak i pod jakko velikim nagibima, nije previše težak. Zaista tvom fale pretplužnjaci i oni mnogo znače jer je oranje mnogo ljepše i ujednačenije sa njima a opterećenje na traktor sa njima ili bez njih je zanemarljivo malo mada kod mene to i nije baš mjerodavno jer imam dosta jači traktor. Što se održavanja tiče nisam imao problema sa njim, konstrukcija mu je djavolski jaka i materijali su vrh vrhova, prošle godine je oranje bilo na nivou oranja betona - kada je to izdržao iza mrcine od 3.2 tone sa prednjom vučom i novim gumama i nije se polomio, sigurno ga nećeš ni ti polomiti ili iskriviti sa 558. Evo snimaka mog oranja



Ako te još nešto zanima samo pitaj, imam i uputstvo za korištenje pluga ali na njemačkom pa ti mogu poslati.
 
http://upload.slike.com/?v=h1Jfx.jpg ja sam zadovoljan sa njime bar za sada. Videcemo kako ce da se pokaze kada dodje sezona....

ma plug je ok. kvalitet materijala je izvanredan, ali! klirens od 60cm ne moze propustiti veliku zetvenu masu.

attachment.php


ja planiram na mom landsbergu za jesen povecati klirens sa 70-80cm. jer sam imao problema zbog suve jeseni, gde je masa nasusurena i dolazilo je do zagusenja.
 
Nazad
Vrh